HT Prva liga, 1. kolo, 17.07.2021, 21:00 h, Rujevica
Suci: Ivan Vučković, Vedran Đurak, Luka Pušić
2:0(1:0) Gorica
Gorica

Sjajna utakmica na Rujevici, Rijeka krenula pobjedom protiv Gorice

Mihaela Bradovski • subota, 17.07.2021.

Rijeka i Gorica ponudili su jako dobar nogomet, a susret prepun visokog ritma i prilika pripao je Riječanima. Domaćin je na kraju slavio s 2:0...

Odlična atmosfera i odličan nogomet, to je ono što se i očekivalo u ovom susretu. Riječani su ugostili Goricu i u vrlo dinamičnom i kvalitetnom susretu upisali su pobjedu 2:0, ali Krunoslav Rendulić može biti zadovoljan igrom, no ne i koncentracijom u obrani te realizacijom u napadu. I Gorica je imala puno prilika, ali ona svoje nije iskoristila.

Od početka je bilo jasno kako će se igrati otvoreno i kako će i jedni i drugi tražiti pogotke, a ne braniti se.

Već u sedmoj minuti Rijeka je imala zicer kada je Murić s desne strane odlično ubacio na peterac gdje je najbrži Drmić koji puca snažno, ali pokraj gola.

Odmah je na drugoj strani zaprijetio i Mitrović, također je bio u čistoj situaciji, no pucao je pokraj vratnice.

U 18. minuti dosuđen je kazneni udarac za Rijeku. Mudražija se odlično s loptom izborio za prostor, Moro mu je bio na leđima, dvije ruke na Mudražiji i nakon pada sudac Vučković dosudio je kazneni udarac. Izveo ga je vrlo sigurno Robert Murić.

Odmah nakon primljenog gola Gorica je mogla poravnati. Dosuđen je slobodni udarac na više od 20 metara, opalio je Lovrić, lopta išla u rašlje, ali sjajno je obranio raspoloženi debitant Nediljko Labrović.

Do kraja prvog dijela prijetili su još i Ampem i Liber na jednoj strani te Keita na drugoj, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvrijeme bolje su krenuli Goričani koji su opako pritisnuli, Lovrić, Mitrović, Babec, Šroler, svi su pokušavali, no lopta nije htjela u gol.

I kada ne zabijete, obično primite. U 54. minuti Murić je ubacio iz kornera, u skoku je najviši Lepinjica koji glavom šalje loptu u mrežu.

Pokušavali su Goričani do kraja uglavnom preko Lovrića, ali Labrović je bio vrlo raspoložen. S druge strane imala je i Rijeka prilike preko Ampema i Vuka, no ostalo je onih 2:0.

Na kraju sjajna utakmica s pregršt prilika, a zadovoljniji ipak mogu biti domaćini.