HT Prva liga, 22. kolo, 05.05.2021, 18:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Igor Pajač (Zelina), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Stupno)
Lovro Majer 16'
Dinamo

Bez pobjednika na Poljudu, Dinamo još korak bliže tituli prvaka

Branimir Korać • srijeda, 05.05.2021.

Hajduk i Dinamo odigrali su zaostali susret 22. kola HT Prve lige. Pobjednika nije bilo, susret je okončan remijem 1:1 čime je Dinamo pobjegao drugoplasiranom Osijeku na sedam bodova, a Hajduk je stigao na četiri boda do Rijeke...

Zanimljiv i dinamičan derbi na Poljudu, no pobjednika nije bilo. Dinamo je uzeo bod koji njemu ipak više znači jer odlazi Osječanima na sedam bodova razlike, a s druge strane Hajduk je trebao pobjedu za konkretnije približavanje Riječanima koji drže četvrtu poziciju. Ovako su na četiri boda zaostatka pa će se morati nadati pomoći Dinama u sljedećem kolu kada Modri gostuju na Rujevici.

Sam dvoboj bio je vrlo izjednačen i remi je na kraju i realan ishod. Hajduk je mogao povesti već u prvoj minuti kada je dugačkom loptom pronađen Kačaniklić koji dolazi pred Livakovića iskosa, ali vratar Dinama dobro zatvara kut i brani njegov pokušaj.

Dinamo je poveo u 16. minuti. Fossati se poigravao pred svojim kaznenim prostorom, Petković mu je uzeo loptu, nabacio u peterac, a tamo Majer glavom skreće loptu u mrežu.

Hajduk je pritisnuo u završnici prvog dijela kada je propustio jednu dobru priliku, ali drugu realizirao.

U 41. minuti Livaja je sjajno ubacio u prostor za Jurića koji je došao sam pred Livakovića, a on odličnom reakcijom skreće loptu u korner.

Tri minute kasnije pogrešku Fossatija poništava svojom pogreškom Lauritsen. Danac nije dobro izbio ubačenu loptu, ona je došla taman do Livaje koji s desetak metara lako zabija u kut.

U drugom dijelu Dinamo je izgledao bolje i počeo je češće prijetiti. Prvo je Gvardiol zaustavljen u jako dobroj poziciji, a onda je Kastrati upropastio odličnu priliku kada je bio sam pred Kalinićem, ali se spetljao i promašio loptu.

U 75. minuti zanimljiv pokušaj Hajduka, Jurić je bio u punom naletu i opalio je s 15 metara, u petercu je bio Diamantakos koji pokušava skrenuti loptu, ali ona ide pokraj gola.

Tri minute kasnije Mišić ima dvije sjajne prilike. Prvi pokušaj iskosa pogodio je Kalinića u prsa, lopta se vraća Mišiću koji iz drugog pokušaja pogađa vratnicu.

Zadnju veliku priliku na susretu imao je Hajduk kada je u sudačkoj nadoknadi Jurić ubacio loptu, a Diamantakos pogodio gredu.

U konačnici 1:1 je najpravedniji ishod zanimljivog dvoboja na Poljudu.