HT Prva liga, 22. kolo, 21.02.2021, 15:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Mario Pepur
2:0(1:0) Rijeka
Rijeka

Mierez srušio Rijeku, Osijek opet izjednačen s Dinamom

Matej Kačan • nedjelja, 21.02.2021.

Nogometaši Osijeka slavili su u najzvučnijem susretu 22. kola HT Prve lige nakon što je onaj Dinama i Hajduka odgođen. Osječani su svladali Rijeku rezultatom 2:0 s dva pogotka Ramona Miereza te su se izjednačili na vrhu...

Pritisak na nogometašima Dinama u derbiju s Hajdukom koji je odgođen bit će još veći jer Osijek nije kiksao u vrlo važnom susretu protiv Rijeke. Momčad Nenada Bjelice na domaćem je terenu zasluženo svladala goste koji su u krizi i četiri susreta ne znaju za pobjedu.

Junak 2:0 pobjede Osijeka bio je Ramon Mierez. Argentinac je u sjajnoj formi, a ovaj put je svojoj momčadi donio pobjedu s dva pogotka. Prvi je zabio u 25. minuti nakon što je na obje strane u vrlo živahnom početku propuštena po jedna velika prilika.

Već u petoj minuti je upravo Mierez slabo reagirao na odbijancu iz blizine nakon udarca Miloša, dok je u 10. Lončar imao zicer protiv Ivušića, ali je vratar Osijeka neumoljiv. U 12. problemi za Bjelicu, iz igre zbog ozljede mora Petar Brlek, ali u 25. su muke zaboravljene.

Osijek je ove sezone sjajan iz prekida, a tako je bilo i ovaj put kad je nakon udarca iz kuta Mile Škorić prebacio glavom na Miereza koji lako zabija. Nakon tog pogotka je Osijek zavladao terenom i do poluvremena suvereno kontrolira igru uz svoju inicijativu.

I drugi dio počinje isključivo u znaku domaćina protiv blijede Rijeke koja je ponovila izdanje iz Gorice - vrlo tupo i jalovo. U 56. zabija Škorić, ali to čini iz zaleđa, ali u 69. nema zastavice i pomoći za goste. Ovaj put je tragičar Ivan Nevistić koji nije dobro primio loptu na rubu svog kaznenog prostora, a priliku odmah vidi Mierez koji krade loptu i trese praznu mrežu.

13 minuta nema uzbuđenja, Osijek se zadovoljio s 2:0, a Rijeka je nemoćna. U 82. minuti je kašu opet zakuhao Mierez koji je pao u kaznenom prostoru nakon duela s Arsenićem, ali nakon VAR provjere nema kaznenog udarca. No, nije bilo ni promjene rezultata i Osijek upisuje prevažna tri boda.

Slavonci su opet izjednačeni s Dinamom na vrhu uz utakmicu više, dok je Rijeka četvrta s 32 boda, a Hajduk uz utakmicu manje ima šest bodova manjka i ozbiljno prijeti. Gorica je Rijeci već dobrano pobjegla na 11 bodova prednosti.