Hrvatski kup, Osmina finala, 02.03.2021, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Marko Matoc, Nikola Kečkiš, Marko Stolnik
Marko Livaja 67'
Hajduk

Zagreb sat vremena pružao dobar otpor, Hajduk ipak u četvrtfinalu

Branimir Korać • utorak, 02.03.2021.

Nogometaši Hajduka kompletirali su postavu četvrtfinala Kupa Hrvatske pobjedom protiv Zagreba 3:0. Četvrtoligaš je izdržao bez primljenog gola sat vremena, ali kako je susret odmicao, do izražaja su sve više dolazili Hajdukova kvaliteta i pripremljenost...

Paolo Tramezzani

U dvoboju dva bivša prvaka Hrvatske, senzacija se nije dogodila. Hajduk je slavio s 3:0 protiv Zagreba i posljednji je klub koji je izborio četvrtfinale Kupa Hrvatske.

Zagreb je danas na niskim granama, nastupa u četvrtom rangu natjecanja i već je dugo bez službenih utakmica pa samim time i natjecateljskog ritma. Razlika u kvaliteti je neupitna i velika i iako se Zagreb dobro borio, bilo je samo pitanje vremena kada će se Splićanima otvoriti.

Prvo poluvrijeme iz Hajdukove perspektive bilo je vrlo loše. Tek jedna prava prilika u kojoj se spetljao Umut bilo je puno premalo.

Zagreb je bio koncentriran na obranu, dobro je zatvorio prilaze prema golu i Hajduk se dosta mučio u kreaciji.

Tramezzani je shvatio da neće biti jednostavno i kako bi izbjegao nervozu i daljnje neugodnosti, u drugom poluvremenu odmah je uveo Marca Fossatija, Marka Livaju i Darka Todorovića, a Livaja je odmah počeo stvarati probleme.

U prvih nekoliko minuta drugog dijela Hajduk je stvorio više prilika nego u prvom poluvremenu, a do vodstva je došao u 58. minuti. Todorović je odlično prošao desnom stranom, ubacio prema Kačanikliću, lopta se u konačnici odbija do Jaira koji je potpuno sam na drugoj stativi i zabija za 1:0.

Vrlo brzo Zagrebu je isključen Strunje nakon drugog žutog kartona, a iz toga se izrodio pogodak, Livaja je odlično zabio iz slobodnjaka.

Osim što je zabio, ubrzo je i krasno asistirao Jairu za bijeg i konačnih 3:0.

Očekivana pobjeda Hajduka iako u Zagrebu mogu biti zadovoljni koliko su dugo držali priključak i stvarali gostima probleme.

Hajduk će u četvrtfinalu igrati protiv Gorice.