HT Prva liga, 19. kolo, 14.12.2019, 15:00 h, Rujevica
Suci: Ivan Vučković, Bojan Zobenica, Vedran Đurak
Dejan Glavica 83' (11m)
Varaždin

Rijeka odradila posao protiv Varaždina uz dva gola Čolaka

Mihaela Bradovski • subota, 14.12.2019.

U susretu 19. kola HT Prve lige Rijeka je na Rujevici ugostila Varaždin i stigla do očekivane pobjede 3:1. Ovo je četvrta uzastopna pobjeda Riječana u prvenstvu i barem privremeni skok na drugo mjesto sa sedam bodova zaostatka za Dinamom dok Varaždin ostaje na dnu...

Rijeka je nastavila seriju pobjeda. Četvrti put zaredom u prvenstvu je upisala pobjedu, a ovaj put žrtva su bili Varaždinci. Posao je odrađen rutinski i pobjeda domaćina nije dolazila pod znak pitanja.

Od početka susreta Rijeka je dominirala i bilo je samo pitanje kada će obrana gostiju popustiti.

U 11. minuti Nevistić je morao prvi put po loptu u mrežu. Pavičić je izmiješao obranu gostiju na lijevoj strani, ubacio u peterac gdje loše reagira Miličević i Acosty glavom šalje loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela još nekoliko ne posebno opasnih pokušaja s obje strane, obrane su dobro odrađivale posao i na odmoru je bilo tih 1:0.

Odmah na početku drugog dijela Rijeka dolazi do 2:0. Dugačka lopta upućena je na Acostyja koji je glavom šalje u kazneni prostor, tamo Prce nije dobro reagirao i Čolak iz blizine zabija za povećanje prednosti.

Nakon toga Varaždin prijeti preko Benka i Miličevića, ali mreža domaćina se ne trese.

Zato u 82. minuti Varaždin poravnava. Pavičić je u 16 metara domaćina srušio Mehdikhanija, dosuđen je kazneni udarac, a u pogodak ga pretvara Dejan Glavica.

Rijeka je ipak došla do trećeg pogotka u 91. minuti, Andrijašević je pucao, Nevistić kratko odbio, ali samo do Čolaka koji zabija za 3:1.

Zaslužena pobjeda Riječana koji tako ipak nisu dozvolili iznenađenje.