HT Prva liga, 19. kolo, 14.12.2019, 17:30 h, Stadion u Maksimiru
1:0(1:0) Lokomotiva
Lokomotiva

Oršić kao adut s klupe, Dinamo u tvrdom susretu svladao Lokomotivu

Branimir Korać • subota, 14.12.2019.

Uz dosta muke Dinamo je slomio otpor Lokomotive i stigao do nove pobjede protiv Tomićeve momčadi. Treći put ove sezone Dinamo je svladao Lokose, a susret je odlučio Mislav Oršić koji je ušao s klupe i zabio jedini pogodak...

Dinamo je upisao očekivanu pobjedu protiv Lokomotive jednako kao što je i Nenad Bjelica očekivano promiješao momčad nakon Manchester Cityja, a uoči Rijeke. Samo je Dominik Livaković zlu ne trebalo ostao na golu dok je kompletan ostatak momčadi promijenjen.

I oni koji su trebali gristi i tražiti dobar nastup te se pokušati nametnuti, uglavnom to nisu napravili. Rijetki su zaslužili prolaznu ocjenu i kredit im je sve manji.

Na kraju je u igru morao ući Mislav Oršić i odlučiti utakmicu, a za pogodak mi je trebalo svega pet-šest minuta od ulaska na travnjak.

Prva je zaprijetila Lokomotiva i to u sedmoj minuti kada je Tolić sjajno opalio iz slobodnog udarca, a lopta liznula gredu. Lokosi su bili pokretljiviji, požrtvovniji i agresivniji, a Dinamo je na prvu prijetnju čekao gotovo 20 minuta kada je Gavranović jako loše reagirao na dobro ubacivanje Pinta.

Do završetka prvog dijela valja zabilježiti snažne udarce s obje strane inače danas vrlo lošeg Atiemwena te Drožđeka, Deocleciano Santana spetljao se u izglednoj situaciji, a dva puta na drugoj strani Majer nije imao dobru završnicu.

Dinamo nije izgledao dobro i Bjelica u 61. minuti šalje na travnjak Oršića. Nije dugo trebalo da on i odluči utakmicu, u 66. minuti Pinto je nabacio za Šituma čiji dobar udarac glavom brani Grbić, ali lopta se odbija točno do Oršića koji iz blizine pogađa za 1:0.

Do kraja susreta Dinamo je rutinski održavao prednost i na kraju uzeo sva tri boda te ponovno odmaknuo pratnji. Ovaj sastav možda je zadnji put igrao zajedno.