HT Prva liga, 18. kolo, 08.12.2019, 17:30 h, Rujevica, gledatelja: 4.045
Suci: Igor Pajač, Goran Pataki, Nikola Kečkiš
2:0 Istra 1961
Istra 1961

Rijeka na Rujevici uzela sva tri boda u regionalnom srazu s Istrom 1961

Mihaela Bradovski • nedjelja, 08.12.2019.

Rijeka nije dopustila iznenađenje i svladala je Istru 1961 na svom stadionu na Rujevici s 2:0. Oba pogotka stigla su u prvih pola sata utakmice...

Rijeka je bila veliki favorit u zadnjem susretu 18. kola HT Prve lige, ugostila je na Rujevici Istru 1961 i glatko je slavila s 2:0.

Simon Rožman može biti zadovoljan ostvarenim, njegova momčad iskontrolirala je utakmicu i zasluženo je na kraju i slavila. Mogla je i do uvjerljivije pobjede, ali uzet će objeručke i ovakva tri boda.

Već u desetoj minuti Rijeka je imala visoku prednost. Lopta je ubačena iz kornera, Gorgonov pokušaj brani Čondrić da bi na odbijenu loptu došao Escoval, ali iz same blizine nije uspio zabiti.

U 14. minuti ipak gol za domaćina. Gorgon je pucao s 20-ak metara, lopta je na putu do vratiju okrznula Galileu te se od vratnice odbila u mrežu.

Niti 15 minuta kasnije dolazi i drugi pogodak. Robert Murić je iz vrlo teške pozicije s desne strane izveo slobodan udarac i majstorski je pogodio za 2:0.

Istra je prijetila tek u završnici poluvremena kada prvo Župarić skreće loptu u korner nakon pokušaja Gržana, a zatim i Prskalo brani pokušaj Ćužea.

U drugom dijelu Istra je imala ponešto prilika, ali Rijeka je držala susret pod kontrolom i nije dozvolila smanjenje prednosti čime bi se susret zakomplicirao.