HT Prva liga, 18. kolo, 07.12.2019, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 793
Suci: Ivan Vučković, Ivica Modrić, Luka Pušić (svi Zagreb)

Petar Jenjić • subota, 07.12.2019.

Do osme prvenstvene pobjede stigla je Gorica koja je na domaćem terenu bila bolja od Slaven Belupa, u utakmici s dva gola i dva crvena kartona...

U drugoj međusobnoj utakmici u tri dana nogometaši Gorice uzvratili su Slaven Belupu za poraz u Kupu te ga svladali na istom terenu rezultatom 2:0.

Domaćinu je to osma pobjeda sezone, dok je Belupu ovo bio prvi poraz nakon četiri uzastopna kola. Oba pogotka domaćin je postigao u prvom poluvremenu, a na susretu smo vidjeli i dva crvena kartona.

Sve je krenulo nizbrdo za Koprivničane u 10. minuti nakon što je Bruno Goda zaradio izravan crveni karton zbog prekršaja na rubu kaznenog prostora.

Osam minuta kasnije Gorica stiže do vodstva. Kristijan Lovrić je pucao, odbio je gostujući vratar, no samo do Lukasza Zwolinskog koji skreće loptu u mrežu.

Nije neočekivano da je domaćin dominirao terenom, a to je iskoristio ponovno u 34. minuti nakon lijepo odigrane kontre. U ulozi asistenta našao je Justin Mathieu, a poentirao je Lovrić.

U 54. minuti i Gorica je ostala s igračem manje, a drugi je žuti karton zaradio Cherif N'Diaye. Rezultat se u ostatku utakmice nije više promijenio, ali zato jest broj isključenih. Crveni karton nije zaradio igrač, ali zato jest trener domaćina Sergej Jakirović.