Hrvatski Telekom Prva liga, 16. kolo, 01.12.2018, 17:30 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Petar Jenjić • subota, 01.12.2018.

Nogometaši Hajduka nisu imali problema protiv Rudeša na gostovanju u Kranjčevićevoj. U konačnici su do svoje četvrte pobjede sezone stigli rezultatom 4:1 u debiju novog trenera...

Najuvjerljiviju predstavu ove sezone Hajduk je pružio danas, u četvrtoj utakmici 16. kola HT Prve lige. Bili su pod vodstvom novog trenera Siniše Oreščanina s 4:1 svladali Rudeš u Kranjčevićevoj te tako po četvrti puta ove sezone upisali tri boda.

Zagrebačka momčad danas nije bila ozbiljan protivnik. Hajduk je dominirao kroz već dio utakmice, postigao spomenuta četiri pogotka te zasluženo odnio bodova. Sada ih ukupno ima 20, 18 više od današnjeg protivnika.

Već u sedmoj minuti gosti iz Splita stigli su do prednosti. Prošao je Domagoj Bradarić po lijevoj strani i poslao centaršut prema vratima Rudeša, a tamo se našao Erhun Obanor koji je nogom skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Kako je vrijeme odmicalo dominacija gostujuće momčadi bila je sve izraženija. Pokušavali su Bili nekoliko puta u sljedećih desetak minuta. Pucao je Mijo Caktaš u 19. minuti, no obranio je domaći vratar. Zatim se okušao i Mirko Ivanovski, ali nije pogodio okvir gola.

Hajduk je došao do drugog pogotka nakon krasno odigrane akcije u 24. minuti. Prvo je Darko Nejašmić odigrao za Caktaša koji proigrava Ivanovskog. Makedonac sjajno petom vraća loptu za Caktaša koji utrčava u kazneni prostor i poentira pokraj Ivana Banića.

Osim ponekog izleta i slabije pokušaja, Rudeš nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti tijekom prvih 45 minuta. U redovima Hajduka pokušavali su Bradarić i Bassel Jradi, ali nisu bili precizni.

Do novog pogotka Hajduk je stigao nakon nešto više od sat vremena igre. Mijo Caktaš utrčao je u prostor i nakon što je istrčao pred vratara proigrao Jaira da Silvu koji lakoćom iz blizine trese mrežu.

Već u 69. minuti Jairo je postigao svoj novi pogodak. Proigrao ga je Jradi, ali njegov je prvi pokušaj obranio Banić. Međutim, lopta mu se odbila pa je iz drugog pokušaja uspio pogoditi. Domaćin je u 82. minuti uspio doći do smanjenja zaostatka kada je, samo dvije minute po ulasku u igru, poentirao Ivan Tomičić.

Do kraja susreta obje su momčadi imale po jednu jako dobru priliku za postizanje pogotka, Hajduk preko Nejašmića, a Rudeš preko Tomislava Mrkonjića, međutim, rezultat se više nije promijenio.