Hrvatski Telekom Prva liga, 16. kolo, 30.11.2018, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 220

Petar Jenjić • petak, 30.11.2018.

Druga utakmica 16. kola HT Prve lige odigrana je u Kranjčevićevoj gdje nije bilo pobjednika. Nakon 90 minuta igre Lokomotiva i Slaven Belupo odigrali su 1:1...

Čak deveti remi ove sezone upisali su nogometaši Slaven Belupa koji su na gostovanju kod drugoplasirane Lokomotive odigrali 1:1. Koprivničani su tako stigli do 15 bodova, tri više od Istre koja je na pretposljednjem, devetom mjestu ljestvice.

S druge strane Lokosi treću uzastopnu utakmicu ne znaju za pobjedu, nakon poraza od Dinama i remija s Osijekom, zagrebačka momčad danas ponovno nije stigla do punog plijena. Trenutno ima 30 bodova, a do kraja kola pobjedom ga mogu prestići Osječani.

U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a nešto bolja bila je zagrebačka momčad koja je imala terensku inicijativu, ali nije bila konkretna u završnicama akcija.

Igrala se 50. minuta kada gosti dolaze do vodstva. David Puclin izborio je kazneni udarac, a siguran je izvođač bio Roei Gordana. Imao je Belupo kontru koja je jako obećavala u 75. minuti. Krenuli su gosti u kontru tri na dva, ali su se spetljali i nisu ozbiljnije zaprijetili.

Iako je gostujuća momčad pojačala obranu u posljednjoj trećini utakmice, Lokomotiva je ipak uspjela doći do izjednačenja, strijelac je bio Myrto Uzuni.

Do kraja utakmice jedan solidan pokušaj imali su gosti, ali udarac Krystian Nowaka otišao je pored gola. U 90. minuti Koprivničani su ostali s igračem manje kada je drugi žuti karton dobio Bruno Bogojević.