Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo, 12.08.2017, 21:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Goran Gabrilo, Goran Perica, Hrvoje Radić
Tome Kitanovski 8'
Ivan Matjaž 25'
Istra 1961

Petar Jenjić • subota, 12.08.2017.

Istra 1961 ispustila je vodstvo 2:0 na gostovanju kod zaprešićkog Intera i u konačnici uspjela uzeti tek bod, završilo je 2:2. Tako će Puljani i u šestom kolu tražiti svoju prvu pobjedu u novoj sezoni...

Tin Vukmanić
46'
24
Lovre Čirjak
74'
8
Andrea Ottochian
86'
Samir Toplak
9
(do 88')
17
(do 86')
Darko Raić-Sudar

Niti nakon petog kola nogometaši Istre 1961 ne znaju za pobjedu u novoj sezoni domaćeg prvenstva. Danas su vjerojatno bili i najbliže tome, vodili su 2:0 protiv zaprešićkog Intera koji je ipak uspio doći do boda. Drugi je ovo bod Istrana u novoj sezoni, dok je Inter došao do ukupno osmog boda u vrlo dobrom otvaranju sezone.

Osam minuta bilo je potrebno gostima da dođu do vodstva - gotovo iz ničega. Herdi Prenga je jednu naizgled laganu loptu čekao da izađe izvan terena, ali je ispred njega istrčao Tome Kitanovski, ukrao loptu i pospremio je u mrežu. Jalova inicijativa Intera u sljedećih 15-ak minuta nije urodila plodom, Zaprešićani su ostali bez ozbiljnije prijetnje.

Na drugoj strani Istra je bila ta momčad koja i najmanje pukotine u domaćoj obrani uspjela iskoristiti na najbolji mogući način. U 25. minuti Marin Grujević je centrirao s desne strane na Ivana Matjaža koji sjajnim trzajem glavom prebacuje Santinija i povećava vodstvo gostujućeg sastava.

Ipak, tri minute prije kraja poluvremena domaćin je smanjio zaostatak, Jakov Puljić je proigrao Nikolu Raka koji odličnim udarcem s ruba šesnaesterca u suprotni kut matira Ivušića.

U 48. minuti Matjaž se i drugi puta na utakmici mogao upisati u strijelce, ali je njegov udarac odbio vratar Intera u korner. Domaćin je vrlo brzo mogao odahnuti. Igrala se 62. minuti kada se u gužvi unutar Istrinog kaznenog prostora najbolje snašao Jakov Filipović i izjednačio rezultat. Mogao je Inter do potpunog preokreta četiri minute kasnije kada je sjajni Ivušić obranio veliku priliku Filipovića koji je pucao iz blizine.

Pokušavale su obje momčadi do kraja utakmice postići treći pogodak, ali bez uspjeha. Najbolje su prilike imali gosti preko Nikole Prelčeca, čiji je udarac iz daljine obranio Santini, i Matjaža koji je pucao preko gola.