Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo, 11.08.2017, 21:00 h, Gradski stadion u Poljudu

Petar Jenjić • petak, 11.08.2017.

Hajduk je u prvoj domaćoj prvenstvenoj utakmici minimalno svladao Slaven Belupo pogotkom Francka Ohandze iz 62. minute. Bijeli su tako nanijeli drugi prvenstveni poraz Kopićevoj momčadi i prekinuli im niz od tri pobjede...

Težak je dvoboj bio pred nogometašima Hajduka u želji za zadržavanjem priključka vrhu ljestvice. Na Poljud je stigao Slaven Belupo koji je upisao tri vezane pobjede i kao takav opasno prijetio uzimanju bodova Splićanima čiji je sastav bio prožet ozljedama i izostancima.

Unatoč tome Bijeli su uspjeli doći do minimalne pobjede 1:0, trenutak odluke dogodio se u 62. minuti kada je za tri boda zabio Franck Ohandza čime su nanijeli drugi poraz Kopićevoj momčadi ove sezone.

Bez Torcidinog navijanja

Na sjevernoj tribini poljudskog stadiona danas nije bilo navijanja zbog odavanja počasti tragično preminulom članu Torcide Ivanu Mati Blaževiću. Navijači splitskog kluba nakon prigodne bakljade u 23. minuti napustili su stadion.

Početno ispitivanje snaga potrajalo je desetak minuta. Hajduk je dominirao u posjedu, imao je inicijativu, ali bez prave i konkretne prilike. Ohrabrili su se gosti i prvi puta opasno zaprijetili u 17. minuti kada se Mirko Ivanovski odlično snašao u kaznenom prostoru i pucao prema vratima domaćina, ali je Karlo Letica, debitant u 1.HNL, obranio njegov pokušaj.

Kako je odmicalo prvo poluvrijeme Splićani su lakše dolazili pred vrata gostiju. Dva je puta pokušao Nikola Vlašić, prvi udarac obranio je Antun Marković, dok je drugi otišao preko gola. Iako su nastavili s dominacijom u posjedu rezultat se do poluvremena nije mijenjao.

Pritisak Hajduka nije jenjavao niti u nastavku. Odlično je iz slobodnog udarca pucao Andre Fomitschow u 55. minuti, ali je obranio Marković. Ipak, sedam minuta kasnije njemački se igrač našao u ulozi asistenta, odlično je proigrao Francka Ohandzu koji poentira za vodstvo Bijelih.

Domaćin je bio vrlo blizu drugog pogotka u 69. minuti, lopta je nakon ubačaja iz prekida došla do Zorana Nižića, kapetan Hajduka je snažno opalio po golu, ali ravno u vratara gostiju. Posljednjih 12 minuta odigrao je Zvonimir Kožulj koji je imao dvije prilike u završnici, prva je završila pored gola, dok je drugu obranio Marković uz pomoć grede.

U samoj završnici susreta gosti su mogli do izjednačenja, odlično je pucao Ivanovski, ali je Letica još bolje reagirao i obranom spriječio pogodak. Slaven Belupo je ostao i s igračem manje, u posljednjim sekundama drugi žuti karton zaradio je Vinko Međimorec.