Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo, 12.08.2017, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj

Branimir Korać • subota, 12.08.2017.

Još jednom Zoran Zekić pošteno je izmiješao momčad uoči europskih izazova, a za razliku od dvoboja protiv Rudeša, Istre i Dinama, ovaj put su Osječani uzeli sva tri boda slaveći kod Lokomotive 3:2...

Vrlo sadržajna i dobra utakmica u Kranjčevićevoj gdje je Osijek svladao Lokomotivu s 3:2 unatoč neigranju većeg broja igrača. Zoran Zekić neke je odmarao za Austriju, neki su dobili poštedu zbog lakših ozljeda i bolesti, a oni koji su igrali izvukli su pobjedu do koje su vrlo teško došli.

Lokomotiva je vodila do 79. minute kada su Osječani stigli do poravnanja iz dvojbenog kaznenog udarca, a onda je u 85. minuti Gabrijel Boban zabio za sva tri boda.

Od početka se igralo obostrano otvoreno i Osijek je već u trećoj minuti mogao biti u zaostatku. Mario Musa dobro je pucao s ruba kaznenog prostora, Malenica nije mogao do lopte, ali ga je spasila vratnica.

Odmah je zaprijetio i Majer, no njegov udarac Malenica je obranio da bi vratar gostiju u 15. minuti ipak morao po loptu u mrežu. Majer je ubacio, a na drugoj vratnici ostao je sam Musa koji dovodi Lokose u vodstvo.

Prvu priliku Osječani su imali u 23. minuti kada je Peroševićev pokušaj zaustavio Šemper, a bila je to ujedno i najava poravnanja. Dvije minute kasnije brza akcija gostiju, Perošević je ubacio za Grgića koji vraća loptu za Pušića, a on pogađa mrežu Šempera.

Deset minuta kasnije Perošević je upropastio obećavajuću kontru Osijeka lošim udarcem preko gola, a u završnici prvog dijela Lokomotiva je ponovno povela. Majer je još jednom ubacio u kazneni prostor, Malenica je ovaj put loše istrčao i lopta je došla do Capana koji rutinski zabija.

Sredinom drugog poluvremena domaćin je nanizao nekoliko lijepih prilika s kojima je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali dvaput Babić i jednom Ivanušec nisu uspjeli svladati Malenicu i onda je uslijedila kazna.

U 79. minuti u kaznenom prostoru pao je Boban nakon dvoboja s Datkovićem, Bruno Marić dosudio je kazneni udarac koji Perošević pretvara u pogodak za poravnanje.

Boban je ušao u igru na početku drugog dijela i pokazao se igračem odluke. Osim što je izborio kazneni udarac, u 85. minuti bio je i strijelac nakon kornera za pobjedu Osječana 3:2.

U samoj završnici sijevalo je na obje strane, prvo je veliku priliku propustio Lukić, a zatim je Šimunec s gol linije izbio pokušaj Babića za potencijalni bod domaćina.

Osijek tako dolazi do sva tri boda, nije bilo lako, ali s obzirom na brojne promjene u momčadi, Zoran Zekić bit će zadovoljan.