MAXtv Prva liga, 16. kolo, 08.11.2015, 19:00 h, Stadion na Rujevici, gledatelja: 4856
Split

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 08.11.2015.

U posljednjem susretu 16.kola MAXtv Prve HNL lider prvenstva Rijeka slavila je s rezultatom 2:1 protiv Splita, a u 42. minuti nisu iskoristili najstrožu kaznu...

Ante Erceg
36'
22
Ivan Jukić
68'
20
Luka Grubišić
77'
Goran Sablić

Momčad Rijeke je stigla do pete uzastopne pobjede, lideri prvenstva slavili su rezultatom 2:1 protiv četvrtoplasirane momčadi lige Splita i tako zadržali prednost od četiri boda u odnosu na drugoplasirani Dinamo, dok su prednost pred Hajdukom povećali na pet bodova.

Rijeka je povela već u trećoj minuti susreta. Mate Maleš ubacio je loptu u šesnaesterac te je stigla do Mirala Samardžića koji iz voleja loptu posprema iza Danijela Zagorca za prednost riječke momčadi.

U 20. minuti Roman Bezjak uputio je udarac s dvadesetak metara, ali je lopta otišla pored vrata. Tri minute kasnije Anas Sharbini je pucao iz kosa, ali ni njegov pokušaj nije pogodio vrata.

U 29. minuti Split je imao najveću priliku u prvom dijelu susreta. Ivan Pešić ubacio je loptu u šesnaesterac do Antonija Mršića koji s desetak metara puca, ali njegov pokušaj brani vratar domaćina Ivan Vargić.

Osam minuta kasnije Rijeka je stigla do povećanja prednosti. Nakon akcije Stefan Ristovski je ubacio u šesnaesterac gdje sjajno iz voleja Bezjak pogađa vrata gostiju za svoj osmi pogodak u sezoni.

Pet minuta kasnije Rijeka je imala priliku doći do trećeg pogotka na susretu. Ante Majstorović igrao je rukom u šesnaestercu, a sudac Fran Jović je odlučio pokazati na bijelu točku. Kazneni udarac odlučio je izvesti Marin Tomasov, no njegov slabašan udarac brani Zagorac.

Na samom startu drugog poluvremena novi kazneni udarac, ali ovaj puta u korist gostujućeg sastava. Vargić je srušio Chunga Woona u šesnaestercu, a sudac je bio prisiljen ponovno pokazati na bijelu točku. Siguran realizator bio je Mršić.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a od većih prilika vrijedi spomenuti udarac Moisesa s dvadesetak metara u 65. minuti te pokušaj Marka Vešovića u finišu susreta koji je završio tik u stativu. Nakon dvotjedne stanke Rijeka gostuje kod Osijeka, dok je pred Splitom također gostujuća utakmica s Istrom.