MAXtv Prva liga, 16. kolo, 08.11.2015, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1232

Niko Rukavina • nedjelja, 08.11.2015.

Nogometaši Dinama prekinuli su seriju od dva uzastopna prvenstvena poraza i teže od očekivanog došli su do tri boda protiv Istre na Maksimiru. Pobjednički pogodak Modri su zabili u 81. minuti utakmice.

Dinamo je upisao zasluženu domaću pobjedu nad Istrom koja je na Maksimiru parkirala autobus te je pokleknula tek u završnici dvoboja. Ovim trijumfom Dinamo je preskočio Hajduk na prvenstvenoj ljestvici i trenutno ima bod manje od vodeće Rijeke koja danas igra protiv Splita na Rujevici.

Prvi dio prošao je u dominaciji Dinama, no jedine prave šanse Modri su stvorili sredinom poluvremena. U 22. Marko Rog je iz blizine pucao preko gola, a nekoliko minuta kasnije Paulo Machado je izbacio Armina Hodžića koji je izbio sam pred Ivicu Ivušića ali je pucao ravno u Istrinog golmana.

Izostancima osakaćeni Dinamo u 37. je ostao bez još jednog igrača. Kapetan Domagoj Antolić zbog ozljede je morao napustiti igru, a umjesto njega je ušao Domagoj Pavičić. Istra u prvih 45 minuta nije niti jednom zapucala na Dinamov gol, ali je prijetila iz kontranapada koje su Dinamovi defenzivci uspjeli otkloniti.

I u nastavku utakmice igralo se pretežito na polovici Istre, Modri su čvrsto držali loptu u svojem posjedu, ali bez ideje u završnici. Osim nekoliko pokušaja niti jednom nisu ozbiljnije zaprijetili Ivušiću.

Svoju prvu pravu šansu na utakmici Istra je stvorila u 72. minuti kada se Nikolić oslobodio Pavičića i iskosa pucao u Eduardov kut, ali je vratar Dinama bio siguran i dobrom reakcijom sačuvao svoja vrata.

Ipak, Dinamo je uspio probiti istarski bunker u 82. minuti. Najveći dio posla odradio je Hodžić koji je probio lijevu stranu Istrine obrane, Ivuša je odbio udarac, a u gužvi se najbolje snašao Junior Fernandez i s glavom zabio iz blizine za minimalnu pobjedu Modrih.

Dinamo je i nakon vodstva tražio drugi pogodak ali se do kraja utakmice rezultat nije mijenjao. U sudačkoj nadoknadi malobrojni gledatelji mogli su vidjeti i naguravanje igrača oba tabora iz kojeg su njih četvorica izašli sa žutim kartonima.

• narada10808.11.2015. u 18:25
    Dinamo više nego zasluženo pobjedio ekipu koja je sama izazvala poraz načinom igre. Ipak, domaćin ne može biti zadovoljan, nasuprot. Kakve su to npr. kontre ili polukontre (kojih je bilo nakon 1:0)? Sa takvom igrom traljavo prodanih prigoda neće braniti titulu.