MAXtv Prva liga, 36. kolo, 17.05.2014, 19:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1000
Suci: Fran Jović (Zagreb), Andrija Olujić (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb)

Sportnet • subota, 17.05.2014.

Jedan pogodak, onaj Jerbića u 36. minuti, bio je dovoljan Zadranima da na svojim Stanovima izbore ostanak. Presudilo je iskustvo, jer je Istra u Zadar stigla temeljito pomlađena....

Domagoj Muić
68'
5
Ivan Šimurina
90'

Nikola Badrov
73'
2
Ian Cvek Šekuljica
84'
3
Manolo Bilić
89'
Igor Pamić

U posljednjih par tjedana zahuktavala se borba za ostanak u društvu najboljih, a osam je poraza Zadra za redom donijelo dodatnu napetost među davljenike. Iako trener Ferdo Milin nije želio pred susret govoriti o tome zbog čega su njegovi igrači upali u takav crni jaz, imat će prilike s njima o tome pričati tijekom pripremnog razdoblja - za još jednu prvoligašku sezonu.

Zadnji je trobod Zadar osvojio u Puli u ožujku, uslijedilo je osam poraza, pa u 36. kolu, kad je sve visilo o tankoj niti, opet je Istra bila Zadru dobra mušterija, a rezultat je glasio 1:0 u korist momaka sa Stanova.

Istra 1961 u Zadar je stigla temeljito pomlađena, pošto je trener Igor Pamić u igru od prve minute ukomponirao tri juniora. Iskustvo je stoga bilo na strani Zadrana, no oni su igrali oprezno i suzdržano, prepustivši gostima iz Istre prostor i igru.

Ipak, prva prilika utakmice bila je Zadrova, kad je Hrgović iz slobodnjaka provjerio reflekse Drevena na golu Puljana, koji uzvraćaju u 24. minuti preko Vučka, no on iz blizine nakon pokušaja Dadića pogađa u domaćeg golmana.

Do pogotka, kasnije će se pokazati jedinog, stiglo se u 36. minuti, također nakon prekida. Udarac iz kuta izveo je Hrgović i nabacio pred gostujući gol, gdje je Jerbić bio najviši u buketu glava i zatresao mrežu Istre 1961.

S 1:0 na semaforu gosti se ne predaju nego nastavljaju poletno do kraja prvog dijela, no bez učinka, dok je u drugom dijelu bolji protivnik na travnjaku bio Zadar. Dreven ima nešto posla, posebice u 59. minuti kad je dobro izašao na Banovića, a nije izgubio prisebnost ni odmah potom, kad se okušao Weitzer.

Propuštene prilike Zadra trgnule su Istru, koja u završnih dvadesetak minuta agilnije pokušava doći do izjednačenja. Ponajbolju je priliku imao Batarelo, koji ipak u ključnom trenutku ne uspijeva zatresti mrežu domaćina.

Pobjedom je Zadar došao do ostanka u ligi bez daljnjih briga, dok je Istra ostala na svom šestom mjestu, izborenom još davno.