MAXtv Prva liga, 36. kolo, 17.05.2014, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 6500
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Saša Fegeš (Nedelišće), Goran Loparac (Sladojevci)

Mario Katušić • subota, 17.05.2014.

Utakmica puna drame, šoka i visokih tenzija odigrana je u Gradskom vrtu, uz uistinu sjajnu atmosferu. Nogometaši Osijeka uspjeli su se vratili iz rezultatskog minusa i pogotkom Josipa Barišića, iz njegovog prvog dodira lopte, doći do ostanka u prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi.

Mario Rašić
35'
6
Dino Kluk
76'

Davor Mladina

U prekrasnom nogometnom dekoru, pred oko 7000 gledatelja, Osijek je od prve minute krenuo žestoko. I već u četvrtoj minuti prvi put prijete, no nakon ubačaja iz dubine, Mile Škorić na pet metara od gola slabo zahvaća loptu i ona završava kod Čovića u naručju. Tri minute kasnije Mrčela pokušava glavom iz teške situacije, no nije bilo opasnosti po gol.

Pravu priliku Osijek je imao u 18. minuti. Škorić se našao u dobroj poziciji, šutirao lijevom nogom, no loše, a Glavaš za malo kasni na drugoj vratnici. Gosti, koji su započeli podosta zatvoreni, zaprijetili su dvije minute kasnije i poveli. Nakon udarca iz kuta obrana Osijeka loše čisti, lopta dolazi na lijevoj strani do Tomića čiji ubačaj nalazi Ivana Božića na pet metara od gola i gosti vode.

Nakon vodstva Dragovoljac se zatvorio još više i čekao prilike za kontranapad, a Osijek nije mogao povezati dobru igru po zemlji. Ipak u 34. minuti Šorša izvodi prekrasan dribling uz gol aut liniju, izvlači se na udarac lijevom nogom, gađa dalji gornji kut, no ipak ne pogađa. Tri minute kasnije tribine su skočile na noge. Nakon ubačaja Borne Barišića najviši je Mišić koji prenosi loptu do Jonjića, ovaj šutira glavom iz pada i mreža se zatresla, ali s vanjske strane. Do odmora je još jednom pokušao Škorić, no njegov udarac iz daljine, nakon što se driblingom oslobodio dva igrača, otišao je pokraj vrata.

Drugi dio gosti su nastavili zatvoreni i Osijek je teško dolazio do prilika. No, u 53. su imali zicer. Šorša je ubacio oštru loptu, na drugoj vratnici je Cesared, no on sa samo tri metra promašuje gol. Osijek je nastavio pokušavati, no visoka obrana gostiju je sve uspješno čistila, a onda u zadnjih 20 minuta Osijek ulazi bez kalkulacija i odmah su uslijedila dvije sjajne prilike.

U 70. minuti se Josip Mišić sjajno oslobađa unutar kaznenog prostora, a njegov prekrasan udarac odlazi malo preko gola. Samo minutu kasnije bomba Mile Škorića ostavila je zaleđenog Čorića na liniji, no ipak je završila pokraj gola. U 79. druga mrtva prilika za Osijek. S desne strane je ubacio Matas, na drugoj vratnici natrčava Ugarković koji šutira snažno, ali pogađa mrežu s vanjske strane.

I onda u 83. minuti trener Tomislav Rukavina povlači dobar potez. Uvodi Josipa Barišića, a ovaj iz prvog dodira lopte postiže prekrasan pogodak. Mišić je ubacio loptu s 30-ak metara iskosa s desne strane, a Barišić glavom pogađa s udaljenosti od 10 metara i ostavlja Čovića bez ikakve šanse.

Nakon toga se Osijek nije povukao nego je nastavio s pritiskom na posljednju liniju Dragovoljca, čije duge lopte na taj način nisu mogle biti precizne i obrana Osijeka je sve lako očistila. U 91. minuti Osijek je mogao i po pobjede, no Škorić je ponovno bio neprecizan, ali nije bilo ni potrebno jer malo nakon toga sudac označuje kraj i počinje veliko slavlje Osijeka, koji je osvojio osmo mjesto i izravno ostao u ligi. Gledatelji su utrčali u teren i još neko vrijeme slavili sa svojim junacima koji su dramatično zaključili najneizvjesniju Osijekovu sezonu otkad se igra hrvatska nogometna liga.

• Obrisan korisnik18.05.2014. u 14:57
    Maa joooj bilo je jebeno.Ulijetanje u teren.Strepnja do zadnjeg trenutka.OSIJEK,OSIJEK,OSIJEK!
  • Obrisan korisnik18.05.2014. u 13:59
    Ovakve teorije zavjere ima još samo dnevno.hr Čuj da Platini ima pobjednike svih liga.
  • sportoz18.05.2014. u 11:29
    Kad se podvuče crta na kraju sezone mislim da će ipak oni zapamtiti nas, a ne mi njih...Svoju vlastitu crnu mačku smo izbacili u drugu ligu!
    sportoz
  • Obrisan korisnik18.05.2014. u 10:44
    Istina, ali... te jeseni smo ih razvalili u Gradskom vrtu. Bilo je 6:2 u golovima i jedno 5:0 u slomljenim kičmama zahvaljujući Turkoviću.
  • Obrisan korisnik18.05.2014. u 09:55
    Taj Dragovoljac je za nas uistinu "crna mačka" ne samo da ih u proteklih godinu dana u ŠEST međusobnih ogleda nismo uspjeli dobiti već se sjećam i onih davnih dana kada smo se borili za prvaka sa Bjelicom i ekipom kada smo imali veliku bodovnu prednost i zaostalu sa HD-om koju smo... [više na forumu]