MAXtv Prva liga, 36. kolo, 17.05.2014, 19:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 4000
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Dalibor Meić (Velika Gorica)
Rijeka
Rijeka
Ivan Krstanović 55', 90'+2'
2:0 Slaven Belupo
Slaven Belupo

Rijeka pobjedom na Kantridi okončala uspješnu sezonu, gurnula Slaven u kvalifikacije

Ivan Blažević • subota, 17.05.2014.

Riječani se nakon osvajanja Kupa nisu previše opustili te nisu dopustili Slaven Belupu da na Kantridi uzme bodove. Umjesto toga, dvostrukim zgoditkom Krstanovića, Rijeka se od svojih navijača oprostila pobjedom...

Rijeka i Slaven Belupo su dvoboj posljednjeg kola dočekali u sasvim suprotnom raspoloženju. Domaćini su nakon trijumfa u Kupu nad Dinamom u za njih revijalnoj utakmici htjeli pobjedom okončati odličnu sezonu, dok bi Slavenu svaki bod u grčevitoj borbi za ostanak bio dobrodošao.

Slika 1 od 1.

Riječani su ipak u utakmicu ušli prema najavama, postavivši se na terenu kao favorit, s dominacijom u posjedu te karakterističnim čvrstim obrambenim blokom na svojoj polovici. Prvi put su zaprijetili u petoj minuti preko vrlo opasnog Krstanovića.

Ipak, nakon te šanse, utakmica je zaplovila mirnim vodama. Riječani nisu bili opasni prema naprijed, a Slaven, iako se trudio, nikako nije uspijevao doći do konkretne šanse. Sljedeća značajnija situacija dogodila se tek nakon pola sata igre, kada je opasan centaršut Mujanovića uspjela raščistiti gostujuća obrana. U 36. minuti iz dobre je poziciji pucao Močinić, no taj je udarac blokirao Edson.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, no Rijeka je u nastavku ubacila u višu brzinu što joj se uskoro isplatilo. Već u prvoj minuti nastavka zaprijetio je Mujanović, a u 52. nakon centaršuta Sharbinija zaprijetio je i Lešković, no i njegov je udarac završio u bloku. Ipak, dvije minute kasnije, momčad Elvisa Scorije prvi je put kapitulirala. Rastrčani Mujanović oduzeo je Slavenu loptu na sredini terena i proslijedio do Krstanovića, a visoki je centarfor snažnim udarcem u bliži kut potvrdio odličnu formu i svojim 12. pogotkom sezone doveo Rijeku u prednost.

Slika 2 od 2.

Utakmica je nakon toga ponovno nastavljena u sličnom ritmu iz prvog dijela, Rijeka je čuvala prednost, a njena je obrana bila prevelik zalogaj za neopasni Slaven. Krstanović je ponovno zaprijetio u 73. minuti, no Picak je bio na pravom mjestu. Pred sam kraj susreta, u 92. minuti, mrežu Koprivničana ipak je još jednom uspio pogoditi odlični Ivan Krstanović i tako postaviti konačnih 2:0.

Rijeka je sezonu završila na 2. mjestu, što je uz osvojeni Kup te nastup u Europskoj ligi nakon izbacivanja velikog Stuttgarta zasigurno velik razlog za veselje na Kvarneru. Slaven je s druge strane, na kraju završio deveti i čekaju ga kvalifikacijski dvoboji za ostanak u prvoj ligi protiv Cibalije, koja je sezonu 2. HNL završila kao drugoplasirana.

• nikoništ18.05.2014. u 22:06
    Po tebi je svaki udarac na gol gol? Šta se smatra pod udarcem na gol?
    nikoništ
  • Obrisan korisnik18.05.2014. u 00:06
    HVALA na pobjedi nogometašima Rijeke.Vargić,Jugović,Pušić,Lešković,Kvržić.......krv nije voda.Osobno Vam ne bih mogao ništa zamjeriti i da ste izgubili jer budimo iskreni prije 3,4 dana ste osvojili hrvatski kup te ste vjerojatno još opijeni slavljem isto tako ste uvjerljivo drugi na ljestvici tako... [više na forumu]
  • George Bush17.05.2014. u 21:35
    "Utakmica je nakon toga ponovno nastavljena u sličnom ritmu iz prvog dijela, Rijeka je čuvala prednost, a njena je obrana bila prevelik zalogaj za neopasni Slaven" ????? Kakav je ovo izvještaj?Rijeka je imala 25 udaraca na gol i realan rezultat danas bio bi 10:0