Hrvatski nogometni kup, Osmina finala, 30.10.2013, 14:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Goran Pataki (Đakovo), Dražen Fejer (Bjelovar)
Zagreb
Zagreb
3:4(0:0, 0:0, 0:0 pp, 3:4 pen) Istra 1961
Istra 1961

Puljani u Kranjčevićevoj izborili četvrtfinale, Prskalo obranio dva jedanaesterca

Mihaela Bradovski • srijeda, 30.10.2013.

Nogometaši Istre 1961 nakon produžetaka te raspucavanja s bijele točke plasirali su se u četvrtinu finala Kupa. Ulogu junaka u Kranjčevićevoj preuzeo je vratar Andrej Prskalo...

Filip Filipović
95'
22
Dino Štiglec
116'
4
Dominik Kovačić
120'
Vjekoslav Lokica
8
(do 83')
Igor Pamić

Pred tek nešto više od stotinjak gledatelja Zagreb je u Kranjčevićevoj ugostio pulskog prvoligaša koji je metropolu napustio u odličnom raspoloženju, ali tek nakon 120 minute igre te lutrije jedanaesteraca.

Tijekom prvih 45 minuta igralo se uglavnom između dva šesnaesterca uz inicijativu gostiju dok su Pjesnici svoje prilike odlučili tražiti preko kontranapada, svog najjačeg oružja ove sezone. Prilike u tom prvom poluvremenu zapucali domaći Stepčić te dva puta Boban, a s druge su strane svoje udarce oprobali Radonjić i Jo nekoliko puta te Križman.

Bolje su u nastavak ušli domaći nogometaši, desetak minuta prije kraja dvoboja ponovno je Istra bila ta koja je imala laganu inicijativu, ali i dalje bez pogodaka. Zagreb je svoju najbolju priliku imao nakon prekida, a nakon ubačaja Franjića u 74. minuti odličnu priliku za goste propustio je Križman.

Niti u dva produžetka Zagreb i Istra 1961 nisu uspjeli doći do zgoditka, Zagreb je oko 100. minute bio taj koji je pritiskao, za Puljane je desetak minuta kasnije ponovno bio neprecizan Križman, a isti je igrač glavom pucao visoko preko gola u 116. minuti.

U dvoboju u kojem se postizanje pogotka pokazalo teškom zadaćom promašajem je i otvoreno raspucavanje. Prvi je za Bijele pucao Boban, no uspješniji je bio vratar gostiju Prskalo. Križman te Štiglec na drugoj strani bili su zatim precizni, Radonjić je promašio svoj šut, a potom su za Zagreb bili precizni Kovačić i Bevab te za Istru 1961 Obšivač i Woon.

Pobjedu i prolaz Pamićevoj momčadi donio je Prskalo koji je uz pomoć stative obranio udarac Muse, odnosno Franjić koji je pogodio za konačnih 4:3 gostujuće momčadi.