Hrvatski nogometni kup, Osmina finala, 30.10.2013, 14:00 h, Mladina, stadion Mladina, gledatelja: 2.500
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Dević (Koprivnica), Loparac (Sladojevci)

Bernard Jurišić • srijeda, 30.10.2013.

Puno muke i znoja priuštilo je četvrtoligaš Vinogradar vodećoj momčadi prvenstvene ljestvice. Hajduk je tek nakon produžetaka skršio otpor domaćina iz Mladine i plasirao se u četvrtfinale kupa...

Robert Gomerac
73'
8
Marijan Jalšovec
77'
7
Valentino Dugić
109'
Igor Tudor

Hajduk je u Mladinu došao kako bi sa što je moguće manje napora osigurati četvrtfinale kupa. Na kraju su prolaz morali "čupati" u drugom produžetku, kad su noge domaćih nogometaša već bile preteške i trome.

Mlako je Hajduk ušao u utakmicu, bez onog žara i agresivnosti koji ih krase u ovoj sezoni. Nakon promašenog zicera Maglice u 23. minuti, domaćini su poveli prekrasnim volejem Marka Povrženića ljevicom u 37. i na odmor otišli s prednošću.

Hajduk je u nastavak morao krenuti nešto ozbiljnije i angažiranije, a Kiš u 49. minuti promašuje novi zicer. No, svoj dio posla mladi napadač obavio je u 63. minuti kad se sjurio u kazneni prostor domaćina i iznudio neuvjerljivi jedanaesterac iz kojeg je Marko Bencun nastavio svoj niz pogodaka i u trećoj uzastopnoj utakmici.

Nastavili su gosti tražiti i drugi pogodak, Kiš je u 76. minuti uz pomoć domaćeg vratara Brajea pogodio gredu, a Bencun promašio čitav gol s dva metra u 80. Minutu kasnije Vinogradar je bio u odličnoj prigodi opet povesti, ali pogodak Medvena odličnom je reakcijom spriječio vratar Stipica.

Utakmica je otišla u produžetke u kojima najprije Bucković za malo kasni na jedan ubačaj sam ispred Stipice, a odmah potom Pašalić iz odlične situacije s desetak metara umjesto mreže pogađa Mačešića.

Pobjednički pogoci za Splićane stigli su u posljednjem periodu igre. Najprije je u 108. minuti Kouassi spremio loptu u mrežu nakon ubačaja Vršajevića i promašaja Kiša, a potom u 113. Kiš sprema u mrežu loptu koju je vratar Braje odbio ispred sebe nakon udarca Kouassija.

Hajduk je tako ipak uspio u namjeri da se plasira u četvrtfinale, ali puno veće čestitke za današnjih 120 minuta pripadaju četvrtoligašu iz Mladine.

• jandro31.10.2013. u 13:41
    a ti si dvorska luda! je li ti možda ikada palo na pamet da su i drugi klubovi u ovoj ligi ponekad oštećeni sudačkim odlukama, ali jedino se o pogreškama na vašu štetu stalno priča jer stalno brujite o tome? i onda te vaše prijetnje da ćete izaći iz lige. slobodno. velika većina hrvatske navija za... [više na forumu]
    jandro
  • Obrisan korisnik31.10.2013. u 13:06
    pogledajte tablicu.HŽV!
  • Obrisan korisnik31.10.2013. u 13:03
    shvatite da su ljudi u šoku kad se ovako nešto dogodi pa onda i pizdarije pišu. tako i kad netko ne hebe par godina pa onda kvalitetno umoči, popizdi skroz
  • Obrisan korisnik31.10.2013. u 12:29
    ma ti si kralj! u ovoj sprdačini od lige gdje se dobro zna TKO odlučuje o SVEMU ti i tebi slični se uhvatite jedne pogreške suca na korist Hajduka i onda nju izjednačavate sa xxx odluka donešenih na štetu istog....čestitam!
  • jandro31.10.2013. u 12:09
    potpisali biste, kako da ne. zašto sada ne prijetite istupanjem iz lige u potrazi za poštenim suđenjem?