MAXtv Prva liga, 27. kolo, 13.04.2013, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5.000
Suci: Fran Jović, Igor Krmar, Krunoslav Ambrinac (svi Zagreb)

Vuković 11 minuta prije kraja vratio Hajduk na drugo mjesto

S Poljuda:Vedran Babić • subota, 13.04.2013.

Hajduk se vratio na drugo mjesto ligaške ljestvice. U 27. kolu MAXtv Prve lige na Bili su na Poljudu pobijedili Cibaliju 2:1 pogotkom Vukovića 11 minuta prije kraja. Gosti su posljednjih 18 minuta igrali s desetoricom igrača...

Tomislav Pavličić
11'
7
Luka Muženjak
74'
20
Marko Dabro
83'
Miroslav Bojko

Tešku pobjedu ostvarili su igrači Hajduka. Nakon uspješne prve polufinalne utakmice u Kupu, Splićani su na svom travnjaku ugostili i pobijedili Cibaliju 2:1, čime su se vratili na drugo mjesto tablice.

Vodstvo domaćih nakon pogotka Caktaša gosti su poništili preko Bartolovića i s rezultatom 1:1 otišlo se na odmor. U 72. minuti gosti su ostali bez isključenog Mišića, a sedam minuta kasnije Caktaš je asistirao Vukoviću za pobjedonosni pogodak.

Hajdukov trener Mišo Krstičević jedva je "skrpao" momčad poslije brojnih ozljeda njegovih igrača. Nedostajali su mu Andrijašević, Vršajević, Oremuš, te još otprije Ozobić, Milović, Jonjić i Tomaš.

No među prvih 11 našli su se kapetan Maloča i Maglica, koji su bili dvojbeni. Milić je bio na klupi, premda je i njegov zdravstveni status daleko od idealnog. Što se gostujućeg stratega Miroslava Bojke tiče, njemu su nedostajali kartonirani Rugašević i Terzić.

Od prve minute krenuo je Hajdukov pritisak. Gosti su stajali povučeno i čekali svoju priliku iz kontri pa su Bili očekivano imali puno veći posjed lopte. Već u trećoj minuti prva šansa za domaćine. Kombinirali su Sušić i Vuković, lopta je došla do Kouassija, koji s vrha kaznenog prostora puca pokraj gola.

U 12. minuti ponovno je aktivan bio Kouassi. Proigrao je Vukovića, koji na pet metara prima loptu i puca, no Matković brani. Osam minuta kasnije crnogorski je napadač uputio još jedan šut, ovaj put s desetak metara, ali vinkovački je vratar opet sigurno reagirao.

U 22. minuti zabilježen je i prvi pokušaj Cibalije. Pucao je Bartolović, ali visoko preko gola. A onda je uslijedio novi, još jači pritisak domaćih igrača.

Nakon pokušaja Stojanovića, a potom i Vukovića iz skraćenog kornera (Matković "skinuo" loptu s gol-crte), Hajduk je zasluženo poveo. Igrala se 27. minuta kada je Sušić pucao iz daljine, Matković obranio, a lopta se odbila do Caktaša, koji iz teškog kuta pronalazi put do mreže za 1:0.

Nedugo zatim Hajduk je mogao potpuno prelomiti susret. Maglica je Caktašu gurnuo loptu u prostor, no Matković je obranio udarac Hajdukova veznjaka.

I onda, kao grom iz vedra neba, Cibalia je izjednačila. Mišić je prošao kroz srce Hajdukove obrane i pucao. Blažević je obranio njegov udarac, no lopta se odbila do bivšeg Hajdukovca Bartolovića, kojemu nije bilo teško poslati loptu u mrežu za 1:1. Igrala se 39. minuta.

Samo minutu kasnije Hajduk je mogao vratiti prednost. Kouassi je pronašao Caktaša, čiji je pokušaj s pet metara udaljenosti blokirala gostujuća obrana. Prvo poluvrijeme okončano je obranom Blaževića nakon udarca Filipovića.

Slabo otvaranje drugog poluvremena prekinula je vratnica Sušića, koji je pucao s 18 metara prizemno. Nedugo zatim u igru je, na oduševljenje splitske publike, ušao mladi napadač Kiš umjesto gotovo neprimjetnog Maglice.

U 67. minuti Pavličić je zaprijetio udarcem s 20 metara, a pet minuta poslije Vinkovčani su ostali s igračem manje. Drugi žuti karton dobio je Mišić. Mogli su ubrzo Hajdukovci do pogotka, no udarac Vukovića poslije asistencije raspoloženog Kouassija blokirala je obrana Cibalije.

Gosti su se, razumljivo, nakon isključenja Mišića potpuno zatvorili. Naprijed bi ostajao jedino Filipović. No nisu dugo izdržali. U 79. minuti Caktaš je ubacio iz slobodnog udarca, a Vuković glavom s pet metara zakucao loptu u mrežu za novo vodstvo Hajduka, 2:1.Praktički u idućem napadu Kiš je imao šansu za rješenje susreta, no pucao je pokraj gola nakon još jednog prodora Kouassija.

Do kraja utakmice više nije bilo izglednih šansi ni na jednoj ni na drugoj strani (tek je Milić dalekometnim udarcem testirao Matkovića) pa je Hajduk sačuvao vrijedno vodstvo. Sada se obje momčadi okreću uzvratnim susretima polufinala Kupa u srijedu. Cibalia gostuje na Maksimiru kod Lokomotive (u prvoj utakmici bilo je 1:1), a Hajduk dočekuje Slaven Belupo, protiv kojega brani prednost od 2:1 iz Koprivnice.

• Obrisan korisnik14.04.2013. u 13:39
    Ja sam neodgojen? Cini se meni da su tebi mater i čača iz obitelji Kerum, barem po tvojem ponašanju, ili si pobjegao negdje s brda.. Gorštak jedan..Nebitan si ti i cijeli split koji misli da se neke veličine u nekom sportu, jedino sto znate je plakati i to je istina, to vidi cijeli svijet. Cibalia... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 13:37
    istupate iz lige?
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 12:01
    haha znači kad se Hajduk krade onda je sve to neka Mamićeva urota a kad su suci za vas onda je to neznanje sudaca..uz ove neke dolje komentare dovoljno materijala za shvatiti koliko ste nerealni vi tovari
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 10:22
    pljucate po hajduku i pomoći sudaca,kad je ta ista sudacka udruga unistila hajduk suđenjem eve sezone.budite malo realni,hajduk je pokraden na najmanje 6-7 utakmica
  • Obrisan korisnik14.04.2013. u 10:19