1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 10.11.2012, 15:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1.000
Suci: Duje Strukan (Split), Perica (Šibenik), Pepur (Split)

Damir Žbulj • subota, 10.11.2012.

Osijek se trećeg uzastopnog prvenstvenog poraza spasio u samoj završnici utakmice s Interom. Pogodak za 1:1 zabio je džoker s klupe Matias Zubak, poništivši prednost gostiju, koji su vodili od 30. minute golom Budimira...

Stephan Vujčić
85'
22
Tomi Jurić
90'+1'

Borimir Perković

Nogometaši Osijeka dočekali su Inter nakon dva uzastopna prvenstvena poraza. Gostujući kod Zagreba te prošlotjedni domaći od Lokomotive pokvarili su odličan početni dojam i dvoboj sa zaprešićkim sastavom bila je prava prilika za povratak na pobjedničke staze.

U ekipu se nakon bolesti vratio kapetan Ivo Smoje, što je trebalo učvrsnuti obrambene redove, a reprezentativni poziv za Ivana Vargića trebao je podsjetiti zašto su Bijelo-plavi ekipa koja je ove sezone u MAXtv prvoj ligi primila najmanje golova.

Gostujući trener Perković možda je malo i iznenadio domaćeg stratega Mršića, zaigrao je dosta otvoreno, bez previše kalkulacija i skrivanja.

Imao je Inter premoć u posjedu lopte na otvaranju susreta, ali prvu pravu priliku i šansu za pogodak imao je Osijek u 15. minuti dvoboja. Mladi Antonio Pavić pokazao se kao odlično rješenje za lijevu stranu, probio je po boku, ubacio, a udarac glavom Kvržića prevario je i Santinija na vratima. U posljednji trenutak kao spasitelj ukazao se Herceg, izbacivši loptu s gol linije.

Desetak minuta kasnije ponovno je stranu probio Pavić, a atraktivni pokušaj 'škaricama' Miličevića ostao je samo na pokušaju. Iako su gosti imali jednu polupriliku, kada je Budimir skoro kaznio jednu pogrešku domaće obrane, nakon pola sata igre, iz prvog ozbiljnijeg pokušaja Inter stiže do prednosti.

Akciju je započeo Kramarić, proslijedio je loptu na lijevu stranu do Čelikovića, a njegov centaršut odlično glavom zahvaća Budimir. Lopta je završila pod gredom, za vodstvo gostiju 0:1.

Brzinski je reagirao Mršić, izvadio je Zulima, stavio Pongračića, a do poluvremena Bijelo-plavi još su propustili dvije velike prilike za pogodak. Glavno ime bio je ponovno Pavić, a njegov ubačaj nije realizirao Kvržić, koji je s desetak metara, sam, neometan, loše zahvatio loptu i poslao ju daleko od okvira gola. Posljednju šansu imao je Miličević. Izašao je sam ispred Santinija, ali čuvar mreže gostiju loptu je krajnjim naporom noge odbio u korner.

U nastavku bolja igra Osječana, kontrolirali su dvoboj, ali jednostavno nisu mogli stvoriti dovoljno opasnu situaciju pred vratima Intera. Mršić je u završnici sve karte bacio u napad, Smoje se priključio ofenzivi, a ulazak Matiasa Zubaka bio je pun pogodak.

Nakon što je Budimir u završnici propustio postići drugi pogodak i riješiti susret, stigla je kazna. Jedan od brojenih ubačaja Pongračića pronašao je cilj, glavu Zubaka, koji nekako uspijeva smjestiti loptu u mrežu.

U sučevoj nadoknadi prilika za Smoju glavom za pobjedu, dok je na drugoj strani terena Milardović mogao slomiti srca Osječana. No, ostalo je na kraju 1:1, čime ipak puno zadovoljniji mogu biti gosti.

Osječani su ponovno prikazali kroničnu neefikasnost te će taj segment igre trebati popraviti do idućeg kola i gostovanja kod Rijeke. Inter će na svom terenu ugostiti Istru 1961.

• ttt200810.11.2012. u 19:45
    je ok, ali sa dva boda više od danas, i prvo što mi je palo na pamet 2 protiv hajduka (u obje smo u 90'+ "izgubili" pobjedu) bili bi ispred Istre i mogućom pobjedom u iducem kolu odvojili bi se od dna i ušli u borbu za gornji dio tablice gdje su svi blizu sa bodovima, a i bili bi na bod od... [više na forumu]
    ttt2008
  • Tizzou10.11.2012. u 19:05
    ovo je u biti ok rezultat za inter ali trebali smo dobit, a i mi smo svasta promasili