1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 10.11.2012, 15:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1.000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Modrić (Zagreb), Pejić (Vukovar)

Lovro Štrbinić • subota, 10.11.2012.

Nogometaši Zadra došli su do druge prvenstvene pobjede u ovoj sezoni, na svom stadionu svladali su Slaven Belupo. Za poraz Koprivničana na Stanovima najzaslužniji je Antonio Mršić, strijelac jedinog pogotka na današnjem susretu.

Jakov Surać
67'
18
Stipe Perica
69'
5
Ivan Šimurina
90'
Ferdo Milin
11
(do 60')
14
(do 87')
Roy Ferenčina

Uoči međusobnih ogleda u sklopu četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa u drugoj polovici mjeseca Zadar i Slaven Belupo odmjerili su snage u prvenstvenom susretu. Zadar je tražio bodove spasa za bijeg sa začelja tablice, dok su Koprivničani željeli zadržati dobre izglede u borbi za drugu poziciju.

Oslabljeni gosti u prvom dijelu nisu uspjeli uspostaviti dominaciju koja se s obzirom na pozicije na ljestvici ova dva kluba mogla očekivati, već su aktivniji bili Zadrani. Rezultiralo je to i prvom prilikom u 13. minuti susreta, kad Šime Gržan iz odlične pozicije nije pronašao put do mreže protivnika.

U nadolazećim minutama nastavila se nešto bolja igra domaće ekipe, ali većih prilika nije bilo. Do većih uzbuđenja došlo je u 29. minuti, kad je stigla i promjena rezultata na zadarskom stadionu. Igor Banović je probio desnu stranu, ubačajem pronašao Mršića, a on je pogodio za 1:0 i veliku radost igrača pod vodstvom Ferde Milina, koji su se ovim pogotkom približili bodovima spasa.

Zasluženim vodstvom Zadra otišlo se na predah, a u nastavku su se igrači Slavena probudili, no u početnim minutama to nije bilo dovoljno za neku veću prijetnju.

Koprivničani u svom naumu i dolasku do izjednačenja nisu uspjeli ni u nastavku drugog poluvremena. Zadrova obrambena formacija pokazala se izuzetno čvrstom, vezna linija predvođena Begonjom nije dopuštala da gosti uspostave terensku inicijativu, a domaćini su stigli i u nekoliko navrata ponovno zaprijetiti gostima.

Zadrani su tako došli do druge ovosezonske prvenstvene pobjede i pobjegli tako sa samog začelja. S druge strane, nogometaši Slaven Belupa su potvrdili kako se nalaze u nešto lošijoj formi nego na početku sezone i dodatno su se udaljili od druge pozicije.

• Obrisan korisnik10.11.2012. u 22:46
    bia sam na utakmici, i mogu reći da je Slaven stvarno bio potpuno bezopasan, a nadam se da će takav biti i na utakmicama kupa
  • Assassin5510.11.2012. u 21:21