Veliki korak Zadrana prema "jedinici"

Branimir Korać, Edvard Burić • nedjelja, 02.05.2010.

Derbi susret desetog kola igran je u Podsusedu, a u njemu je Zadar nadigrao Cedevitu s 96:89. Ovom pobjedom Zadrani su napravili veliki korak prema osvajanju prvog mjesta u Ligi za prvaka i startne jedinice uoči doigravanja...

Zadar je u Sutinskim vrelima upisao vrijednu pobjedu i nakon desetog kola još uvijek je jedina neporažena momčad. Pobjedom 96:89 napravili su veliki korak prema osvajanju prvog mjesta u Ligi za prvaka te samim time i prednosti domaćeg terena u polufinalu i eventualnom finalu.

Susret je prelomljen na početku drugog poluvremena. Prvih 20 minuta ponudilo je izjednačenu igru u kojoj nije bilo većih odvajanja, a na kraju su košarkaši Cedevite imali laganu prednost. No početkom drugog dijela Zadar je napravio veliku seriju, pobjegao na osam poena prednosti i Cedevita se više nije rezultatski uspjela vratiti.

Vezane vijesti

Zadar je bolje otvorio utakmicu i košem Boise došao na 9:4. Krasić je tricom postigao prve koševe Cedevite iz igre nakon pet minuta igre i izjednačio rezultat (9:9). Cedevita je u prvih deset minuta postigla tri trice i vodila 12:10 (Anderson) i 17:13 (Opačak), ali je Zadar do kraja četvrtine uspio izjednačiti košem Morovića za 23:23.

Drugu četvrtinu bolje otvara Zadar i preko Perića nakon četiri minute igre minimalno vodi za dva - 33:35. Ponajviše zahvaljujući Kovačeviću koji u drugih deset minuta postiže 14 koševa (od Cedevitinih 25) domaći sastav na veliki odmor odlazi s prednošću. U posljednjoj sekundi Ružić zatvara poluvrijeme za 48:45.

Treći dio Zadar igra furiozno, Cedevita ne može odgovoriti na pravi način utakmica odlazi na stranu gostiju. Zadar je početkom četvrtine od minus tri došao do plus sedam košem Ružića nakon prekršaja Krasića i realiziranim dodatnim slobodnim bacanjem (48:55). Četvrtina završava 72:66 za Zadar.

U posljednjoj četvrtini Cedevita se nije uspjela približiti, a kada je Stipčević zabio tricu za 86:74 susret je bio prelomljen. Do kraja je Cedevita malo smanjila, ali više od minus sedam nije išlo (89:96). Tako je debi Aleksandra Petrovića na klupi Cedevite završio porazom, a već u idućem kolu ga očekuje novi, možda još teži ispit. Cedevita će u goste Ciboni.

Kod pobjednika su bili odlični Marko Car s 28 poena i Rok Stipčević s 24 poena. Kod Cedevite Ricardo Marsh i Hrvoje Kovačević ubacili su po 16 poena.