Cibosi prošli i Brod

Ivor Krapac • petak, 30.04.2010.

Prije četiri kola odlučujuće borbe za startnu poziciju uoči doigravanja, u kojima će se triput sresti s glavnim rivalima, Cedevitom, Zadrom i Zagrebom, košarkaši Cibone upisali su očekivanu pobjedu u Slavonskom Brodu. Domaća Svjetlost pružila je znatno ozbiljniji otpor nego u utorak u Zadru, kada su posrnuli s 57 razlike i zaslužili klupsku novčanu kaznu, no taj angažman držao ih je u igri samo do sredine treće četvrtine...

Cibona je slavila u pretposljednjoj ovosezonskoj utakmici koja bi se mogla opisati kao rutinsko odrađivanje posla. Prije početka doigravanja, u tu kategoriju dalo bi se svrstati još jedino gostovanje u Dardi za osam dana, dok je gostujući zadatak u Slavonskom Brodu ovog petka obavljen s okruglih 20 poena prednosti, 108:88.

Početak je bio sličan onom iz Draženovog doma protiv Zaboka prije dva dana. Ponovno su Cibosi imali rani zaostatak od 5:0, a kao i u srijedu, ponovno su se brzo vratili, uz vodeću ulogu Bojana Bogdanovića koji je već tada najavio odličnu večer.

Vezane vijesti

Brođane je u prvim minutama vukao Matej Karlović, uz njegove poene držali su se do 14:14, da bi do kraja četvrtine stvari ipak počele sjedati na svoje mjesto Ciboninim odlaskom do 24:16, što su domaći do prvog dvominutnog predaha tek malo ublažili (27:21).

Druga četvrtina donijela je nekoliko bijegova momčadi Velimira Perasovića, ali nijednom preko 11 razlike. Pilepić i Ćosić tada su se priključili Karloviću i držali Brođane na minusu koji se još dao stići, nakon 20 minuta bilo je samo +7 za Cibonu (51:44), da bi odluka pala od sredine treće dionice.

Nakon 65:58 za Cibose, Bogdanoviću su se u seriji poena pridružili Gordon i Udrih, pomogli su i Radošević i Marko Tomas, a epilog je bio odmak do 85:68 u korist gostiju potkraj treće četvrtine, što Brođani više nisu mogli stići. U posljednjih deset minuta Cibona je otišla i preko 20 razlike, najviše do +26 Zubčićevim poenima za 108:82, a završilo je s točno 20.

Bogdanović je završio utakmicu s 29 poena uz odličnih 12/15 iz igre (7/9 za dva, 5/6 za tricu), a prvi u pratnji bili su Udrih (20 poena, osam asistencija) i Gordon (18 poena, četiri asistencije). Domaće je s 19 poena i šest asistencija vodio Pilepić, 18 poena i šest asistencija dodao je Karlović, a vrijedi izdvojiti i 17 poena Ćosića i 16 poena i deset skokova Jurice Spahije.

U idućem, 11. kolu Svjetlost će u utorak gostovati u Trogiru, dok Cibona dan kasnije u Draženovom domu dočekuje Cedevitu.