Žorić i Štimac za pobjedu

Vedran Babić • petak, 30.04.2010.

Košarkaši Zagreba CO ubilježili su šestu pobjedu u desetom kolu Lige za prvaka. Na domaćem parketu u Trnskom oni su s 14 koševa razlike arhivirali Vrijednosnice OS Darda predvođeni raspoloženim dvojcem Žorić - Štimac.

S ne previše utrošene energije Mravi su uspješno odradili utakmicu protiv Darde. Konačan rezultat je 82:68, a najzaslužniji za to su bez dvojbe Luka Žorić (24 koša, 12 skokova) i Andrej Štimac (16 koševa, 12 skokova). Gosti iz Baranje su se odlično držali prvih 15 minuta, no nakon toga Zagrepčani su ubacili u veću brzinu i polako počeli odmicati.

Darda je dvoboj otvorila furiozno vodstvom 11:2. Zagreb je ekspresno reagirao i smanjio na 15:14, no početkom druge četvrtine gosti su u plusu od pet koševa (21:16). Nakon što je Gamma u 15. minuti poentirao za 27:25, uslijedio je pad autsajdera. Domaćin je do poluvremena postigao 17 koševa i primio samo sedam, što je u prijevodu značilo plus osam za Zagreb (42:34).

Vezane vijesti

Kvalitetna završnica prvoga dijela zasigurno je igračima Denisa Bajramovića olakšala posao u nastavku. Štimac je u 25. minuti pogodio za najveće vodstvo svoje momčadi 51:38 i činilo se da je sve riješeno. Međutim, gosti su predvođeni svojim najboljim pojedincem Katavićem napravili seriju 12:2 i stigli na samo tri koša minusa.

Ipak, pokazalo se kasnije kako je to bio posljednji izdisaj Darde koja više nije imala snage za senzaciju. Zagreb je već do kraja treće četvrtine odjurio na plus 12 (62:50) i tako potvrdio pobjedu. Najveću prednost u završnici domaćin je imao tricom Baraća u 39. minuti (80:64).