Cibona se vratila na posao

Ivor Krapac • srijeda, 28.04.2010.

Iako će se finale NLB lige još neko vrijeme teško zaboraviti, Cibona je tri dana kasnije ponovno morala na parket. Gostovanjem Zabočana u Draženovom domu nastavila se Liga za prvaka, a Cibosi su napravili ono što se očekivalo uz poteškoće samo u prvom poluvremenu...

Nakon svih uzbuđenja i šokova nedjeljnog poraza od Partizana, Ciboni je na rasporedu bila utakmica iz kategorije onih koje se moraju odraditi. To odrađivanje pred 300-tinjak ljudi na tribinama nije išlo baš lako u prvih 20 minuta, no u nastavku gosti više nisu izdržali - završilo je sa 103:66, najvećom prednošću momčadi Velimira Perasovića na cijeloj utakmici.

Perasović se naljutio

Nakon onog što se dogodilo u nedjelju razumljiva je posebna osjetljivost na istek vremena, a upravo to dovelo je do rasprave Velimira Perasovića sa sucima u prvoj četvrtini. Peras se silno naljutio zbog priznavanja trice Čulara, kako se čini, prosvjed je bio opravdan s obzirom da je vrijeme za napad gostiju već prošlo, no jedino što je dobio bila je tehnička pogreška.

Zabočani su mogli biti izrazito zadovoljni s većim dijelom prve četvrtine, u kojoj su uz glavnu ulogu Ivana Čulara pod obručem i pomoć Budimira, Tomeljaka i Leža na vanjskim pozicijama nekoliko puta vodili s pet razlike. No, ipak nisu izdržali do prvog dvominutnog predaha. Nakon što su u ranoj fazi utakmice Cibose u igri držali Marko Tomas i Bojan Bogdanović, potkraj prve dionice u seriju je ušao Jamont Gordon, pobrinuvši se za vodstvo domaćina od 29:24 nakon prvih deset minuta.

U drugoj dionici je Perasović prvo promiješao petorku uvođenjem Trohe i Zubčića, nakon toga je jedno vrijeme igrao s četiri mala, bilo je nešto više angažmana u obrani, a to se pokazalo dovoljnim za odmak preko deset poena prednosti potkraj prvog poluvremena, s 56:44 pri odlasku na predah u svlačionicama. Treba dodati da je gostujući trener Črnjević u drugih deset minuta na klupi ostavio Čulara, što je dosta teško razumijeti s obzirom na njegovih devet poena i pet skokova u prvoj četvrtini.

Erotic Front

Među oko 300 ljudi u Draženovom domu našla se i skupina zabočkih navijača, desetak pripadnika skupine Erotic Front, ali dosta glasnih s obzirom na broj. No, na žalost njihove momčadi, čim su se potkraj prve četvrtine prvi put oglasili organiziranije, Zabok je počeo tonuti...

Nakon što su Cibosi odmaknuli preko +10 do poluvremena, bilo je za očekivati da će se gosti teško vratiti. U trećoj četvrtini se to i potvrdilo. Perasovićeva momčad je serijom trica (Tomas, Bogdanović, dvije Gordon) otišla preko 20 razlike, završila taj dio utakmice sa 78:56 na semaforu, a u posljednjoj četvrtini stigla i na više od +30. Uz pet uzastopnih poena Gorana Vrbanca i zakucavanje Zubčića za kraj otišlo se i preko stotke.

Gordon je ubilježio 26 poena i četiri asistencije, Bogdanović je dodao 20, a Tomas 14 poena. Goste je sa 17 poena vodio Krapić, dok je Čular upisao double-double, 13 poena i deset skokova.