Brođani teško stradali

Branimir Korać • utorak, 27.04.2010.

Brođani oslabljeni, Zadar na domaćem terenu, sve je govorilo kako će Zadar visoko slaviti. Ali poraz 130:73 za košarkaše Svjetlosti je ponižavajući. Zadar je upisao rekordnu pobjedu i nastavio s dobrim igrama u Ligi za prvaka...

Svjetlost Brod doputovala je u Zadar bez važnih karika Petra Ćosića i Jurice Spahije, ali nisu očekivali ovakvu katastrofu. Pokazalo se kako je ostatak momčadi preslab za značajniji otpor Zadranima i izuzev Mateja Karlovića i Frana Pilepića, nitko nije bio niti blizu prolazne ocjene.

Domaćin je pak nakon pauze ušao u utakmicu žestoko željan igre i vrlo brzo je stvorio prednost. Poveli su odmah 11:0 i bez problema držali prednost do poluvremena.

Vezane vijesti

Na odmoru je Zadar imao 56:40 što i nije bilo tako loše za Brođane, no skraćena rotacija kod gostiju u nastavku je dala danak. Drugo poluvrijeme Zadar je dobio čak sa 74:33 s tim da je trener Danijel Jusup mogao dati priliku svim igračima, pa i onim mlađima koji inače ne igraju ili igraju vrlo malo.

Do kraja susreta svi igrači Zadra upisali su se među strijelce, a prednjačili su Tomislav Ružić koji je ubacio 26 poena i uhvatio devet skokova dok je Hrvoje Perić dodao 19 poena i deset skokova.

U sastavu Svjetlosti Matej Karlović je ubacio 30 poena uz šut za tricu 6/14 dok je Fran Pilepić ubacio 20 poena. Ostatak momčadi je ubacio ukupno tek 23 poena.

Ono što upada u oči je i katastrofalan skok gostiju, Zadar je susret završio s prednosti skoka nevjerojatnih 50-13, a visokoj pobjedi nije zaprijetilo niti 17 izgubljenih lopti domaćina dok su gosti imali jednu manje.