Cedevita odradila posao

Edvard Burić • utorak, 27.04.2010.

Košarkaši Cedevite nastavljaju niz pobjeda u domaćem prvenstvu i iz kola u kolo dokazuju da će biti jedan od glavnih kandidata za naslov hrvatskog prvaka. Ovog puta bodove nose iz Darde gdje su svladali Vrijednosnice OS 95:68...

Cedevita je rutinski odradila posao u Dardi, upisala dva očekivana boda i nastavila utrku za što bolju poziciju uoči polufinala. Domaći su se držali do poluvremena, a onda je Cedevita iskoristila veću kvalitetu i odradila posao na način koji se od njih i očekuje.

Prva četvrtina protekla je u blagoj prednosti gostiju koju su igrači Vrijednosnica uporno smanjivali i stizali. Cedevita je u prvih deset minuta najviše vodila za četiri (11:7 i 20:16), da bi četvrtina završila 20:18 za igrače Slobodana Subotića.

Vezane vijesti

Domaći sastav povezuje šest koševa i početkom druge četvrtine vodi (22:20) realiziranim slobodnim bacanjima Kamaldina Gamme. Tada se Cedevita budi i agresivnijom igrom u obrani i preciznijom u napadu počinje stvarati prednost. Marsh je napadački raspoložen, a njegovim osmim košem Cedevita bježi na plus sedam (32:25). Gosti smanjuju tricom Ridla na samo dva razlike (32:34), ali na drugoj strani odgovara Baždarić koji prvo promašuje tricu, onda Petrović skače u napadu i daje mu drugu šansu koju ovaj koristi - 32:37.

Čamagajevac i Baždarić nadmeću se do kraja poluvremena i od trice Ridla za 32:34 postižu sve koševe za svoje momčadi. Igrač Cedevite je bio bolji i taj mali dvoboj dobio 7:4 kao i njegova momčad koja je na poluvrijeme otišla s plus pet (41:36).

Treći dio utakmice bio je preslika prvog poluvremena. Cedevita je igrala onoliko koliko je bilo potrebno, a razlika se povećavala. Nakon 30 minuta igre na semaforu je pisalo - 55:66.

U posljednoj četvrtini napetosti nije bilo, Cedevita je odrađivala posao, a Vrijednosnice OS su se predale i nisu više pružale kvalitetan otpor. Gosti iz zagrebačkog Podsuseda su tako upisali još jednu pobjedu (95:68) te se sada u potpunosti mogu okrenuti utakmicama koje su pred njima.

Cedevitu krajem ovog i početkom idućeg tjedna očekuje vrhunac prvog dijela hrvatskog prvenstva. U samo nekoliko dana odmjerit će snage s Zadrom i Cibonom i tako si odrediti sudbinu uoči polufinala. Prvo u nedjelju u Sutinska vrela dolazi Zadar, a onda će već u srijedu na noge Ciboni. Vrijednosnice OS u idućem kolu (petak) očekuje dvoboj protiv Zagreba u Trnskom.

Cedevita je imala čak pet "dvoznamenkastih" strijelaca. Najviše je ubacio Ricardo Marsh koji je za 28 minuta postigao 22 koša i imao deset skokova. Rudež, Anderson i Baždarić su dodali po 15. Rudež je imao i šest skokova, kao i Baždarić koji je tom učinku dodao i četiri asistencije. Anderson je imao pet uspješnih dodavanja, najviše na utakmici. Za domaći sastav trojica preko deset poena. Krolo je bio najefikasniji i ubacio 16 koševa, a Čamagajevac i Mandić po 15.