1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 24.04.2010, 18:00 h, Stadion Varteksa, Varaždin, gledatelja: 1.200
Suci: G. Gabrilo (Split), P. Gabrilo (Split), Munić (Bregana)

Ivana Strahija • subota, 24.04.2010.

Varaždincima očito nije bilo teško protiv Croatije, pošto su bez većih problema zabijali golove, a po prvi se puta u prvoligaške strijelce upisao i Filip Škvorc.

Mario Čižmek
46'
26
Josip Juraj Tominac
63'
23
Marko Domagoj Lončar
69'
Goran Jerković

Iako je najavljivao probleme u sastavljanju prvih 11, trener Samir Toplak nije trebao brinuti. Raspoloženi Varaždinci bili su razigrani i rastrčani, a pogreške koje su imali Croatia nije znala kazniti. Gostujući je sastav s druge strane pokazao želju za igrom, ali i probleme u završnici akcija, a svoj su jedini gol Sesvećani postigli s bijele točke.

Već u desetoj minuti Varaždinci vode. Brezovec je prošao gostujućom obranom, pretrčao Guju i servirao loptu Mumleku, a kapetan zabija za rano vodstvo domaćina. Gosti odmah uzvraćaju, prema golu domaćih pucao je Pejić, ali iskusni Balajić ispucava loptu. Potom korner izvodi Croatijin Zubak, no njegovu loptu nitko od suigrača ne iskorištava.

U idućih dvadesetak minuta izmjenjuju se u šansama jedni i drugi. Za goste je mogao nešto učiniti Pejić, koji je bio u čak dvije prilike, dok su domaći pokušavali preko Mumleka i F. Škvorca.

Na 2:0 Varteks diže u 30. minuti, zahvaljujući pogreški gostiju. Croatijin Mus izgubio je naime loptu, a Balajić je točno pronašao Smrekara. Korak-dva i lopta završava u mreži iza Banovića za 2:0.

Pet minuta kasnije providnost spašava Varaždince od potencijalno neugodnog rezultata. Zubak s dvadesetak metara iz slobodnjaka šalje dobru loptu pred Varteksov gol, a suigrač Pokrajčić glavom je šalje tek u vratnicu. Drskost Croatije domaći kažnjavaju golom za 3:0. Kapetan Mumlek lijepo je pronašao mladog Filipa Škvorca, a njemu je ostalo da zabije gol, svoj prvi prvoligaški.

No, da za njih utakmica nije gotova i da za Varteks nema opuštanja, gosti pokazuju u 45. minuti. U samoj završnici prvog dijela naime gosti rade gužvu pred Varteksovim golom. Nakon kornera opasan je Pejić, puca iz blizine glavom, ali Dreven loptu vadi s crte.

U početnim minutama drugog dijela Croatia pokušava napraviti pritisak, ali realizacija je očito najveći problem Sesvećana. Da se gosti ne bi previše osilili, domaći odlaze na 4:0 u 50. minuti. Hojski je loptu dodao do Smrekara, a ovaj prolazi pored Guje i matira vratara Banovića.

Četiri minute kasnije opet promjena rezultata, ali ovog puta za Croatiju. Nakon kornera gostiju domaći Balajić gura nekog u kaznenom prostoru, a sudac G. Gabrilo pokazuje na bijelu točku. Siguran je izvođač Zubak.

Do kraja utakmice rezultat se ne mijenja, iako treba spomenuti 86. minutu, kad se opet trese Croatijina mreža. Kvesić nabacuje za A. Vuka, on puca, a loptu u mrežu posprema Smrekar, no pomoćni sudac Munić signalizira zaleđe.

• Obrisan korisnik25.04.2010. u 08:24
    Čudno kak utakmica o kojoj ovisi ostanak u ligi može biti bez naboja i uz 5 golova.
  • Obrisan korisnik25.04.2010. u 00:33