1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 23.04.2010, 17:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 700
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Marin Ivanković (Split), Goran Peraica (Šibenik)

Mihaela Bradovski • petak, 23.04.2010.

U derbiju začelja 27. kola Prve HNL Zagreb je u Kranjčevićevoj ugostio izravnog konkurenta u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa, Međimurje iz Čakovca. Pjesnici su uspjeli stići do sva tri boda slavivši 2:1 pogocima Vugrinca i Abdurahimija dok je Bojan Golubović početkom drugog dijela poravnao na tada 1:1...

Besart Abdurahimi
57'
17
Igor Jugović
67'
25
Sven Dedić
79'
Mirko Plantić
69'
9
Marijan Vuka
81'
10
Ivica Žuljević
83'
Tomislav Ivković

Domaći su nogometaši u susret startali ranim pokušajem Oršulića, ali i uz jedno iznenađenje u početnoj 11-orici; Besart Abdurahimi startao je s klupe. U petoj minuti, nakon prekršaja na Krstanoviću Vugrinec puca pored vrata, a tri minute kasnije izglednom prilikom uzvraća Međimurje. Kapetan Čakovčana Andre Silva koristi jednu gužvu pred Skenderom, puca dobro, no vratar "bijelih" u posljednji je trenutak sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Period između 10. i 30. minute pripao je Pjesnicima, prilike su redom propuštali Ivanković, Vugrinec, Krstanović koji pogađa okvir gola, te Ljubojević glavom nakon kornera. Nakon pola sata igre, točnije u 33. minuti udarac je oprobao Darmopil, no i on je neprecizan. I sam kraj prvoga dijela protekao je u prilikama domaćih, u 42. minuti Vugrinec na samo metar od vrata ne stiže ispred Mađarića, a minutu kasnije vratar gostiju brani i pokušaj glavom Parlova.

U sudačkoj nadoknadi tribine Kranjčevićeve razveselio je Vugrinec. Krstanovć je s lijeve loptu poslao na drugu stranu gdje ju je do Vugrinca proslijedio Ljubojević. Zagrebov najbolji strijelac puca oštro i odmjereno i Zagreb vodi 1:0. U prvih 45 minuta zagrebaši su pokušavali visokim dugim loptama na Ljubojevića dok su nogometaši Tomislava Ivkovića računali na brzinu Grgića i kapetana Silve.

No sreću domaćih s kraja prvoga dijela već je u drugoj minuti nastavka zamijenio šok. Golubović je pucao iz središta kaznenog prostora, potpuno neometan i bez većih problema poslao loptu pokraj Skendera. Pjesnici su do zraka došli u 55. minuti, dobru je priliku upropastio Oršulić, a deset minuta kasnije na drugoj strani jednu vrlo obećavajuću priliku zaustavlja sudac, odnosno dosuđeno zaleđe.

Tri minute kasnije s desne je strane oštrim udarcem pokušao Babić, no lopta bježi od okvira gola. Pobjednika je u 80. minuti odlučio Abdurahimi, nakon duže akcije i nekoliko visinskih duela glavom, lopta je došla na desnu stranu do Abdurahimija koji puca i pogađa suprotni Mađarićev kut.

"Bijeli" su do kraja susreta uspješno sačuvali vodstvo, iz daljine je tri minute prije kraja pokušao i Jugović. S druge strane gostujući su igrači u posljednjim trenucima susreta zaredali nekoliko krivih dodavanja i nakon lošijeg drugog dijela pobjeda je ipak otišla na stranu Zagreba.

Zagreb je s ova tri boda privremeno skočio na 12. poziciju s bodom više od Čakovčana koji su ostali u zoni ispadanja. Vrijedna pobjeda za Pjesnike koja bi trebala biti još važnija ukoliko se svladaju Sesvećani u sljedećem kolu.