Cedevita bez milosti

Edvard Burić • srijeda, 14.04.2010.

Košarkaši Cedevite suvereno su prošli gostovanje u Slavonskom Brodu i ubilježili petu pobjedu u svom šestom nastupu (86:74). Utakmicom sedmog kola Lige za prvaka ostvarili su ono što se od njih i očekivalo te tako ostavili domaću Svjetlost na jednoj pobjedi.

Igrači Slobodana Subotića su ostvarili petu pobjedu i tako nastavili niz pobjeda koji su počeli protiv Cibone. S druge strane Svjetlost je ostala na samo jednoj pobjedi koju su ostvarili u prvom kolu Lige za prvaka u Dardi.

Cedevita je kontrolirala utakmicu od samog početka, povela 3:0 košem Žižića i realiziranim slobodnim bacanjem nakon prekršaja Vukičevića, nakon toga otišla na plus devet (19:10) tricom Baždarića da bi Svjetlost smanjila na 19:15 košem Spahije i tricom Karlovića. Četvrtina je završila 21:15 realiziranim slobodnim bacanjima Andersona.

Drugu četvrtinu Cedevita igra furiozno, Krasić i Anderson igraju odlično i dižu rezultat na 30:17. Tada minutu odmora uzima domaći trener, ali ni to ne utječe na igru Cedevite koja s četiri koša Opačka diže prednost na najvećih plus 17 (34:17). Krasić je raspoložen i nastavlja niz, a priključuje mu se i Hrvoje Kovačević koji tricom postavlja okruglih plus 20 (19:39) Cedevite. Pogled na semafor za igrače Svjetlosti, ali i sve domaće navijače u tim trenucima budi opravdani strah od moguće rezultatske katastrofe.

Domaći su se ipak pribrali i na poluvrijeme se odlazi s puno manjom prednosti za goste iz zagrebačkog Podsuseda. Spahija i Karlović najzaslužniji su što njihova momčad na veliki odmor ide uz rezultatski minus od samo deset koševa (34:44).

Treći dio Cedevita kontrolira utakmicu, gosti se ne predaju, ali razlika je očigledno na strani NLB ligaša koji nakon 30 minuta ima plus 16 (69:53).

Posljednju četvrtinu nije bilo nikakve neizvjesnosti, Cedevita je posao odradila već ranije, a na semaforu je po isteku 40 minuta pisalo - 74:86.

Kod Cedevite najbolji Žižić s 24 koša (11/12 za dva) i četiri skoka, Anderson je dodao 15 koševa, šest asistencija i četiri skoka, a dvoznamenkasti je bio i Opačak s 14 postignutih koševa. Za domaće bolji od ostalih Matej Karlović s 23 koša (7/11 za dva, 2/5 za tri) i Jurica Spahija s 14 koševa i osam skokova.

Za Cedevitu sada slijede dvije vrlo važne utakmice protiv Zagreba CO. Prva je na rasporedu ove nedjelje u Trnskom pred TV kamerama, a druga iduće srijede u Sutinskim vrelima (utakmica prvog kola odgođena zbog europskih obveza Mrava). Svjetlost će u nedjelju (osmo kolo) dočekati Vrijednosnice OS iz Darde.