Zabočanima uvjerljivo treće slavlje

Goran Markuš • utorak, 13.04.2010.

Još jednom sjajnom predstavom Zabočani su upisali i treće slavlje u Ligi za prvaka gdje s utakmicom više od vodećeg dvojca trenutno potpuno neočekivano drže fantastično treće mjesto u ukupnom poretku...

Po već uhodanom principu domaći Zabok u utakmicu je krenuo očekivano agresivno, no uvodnih desetak minuta igre gostujuća Darda držala se i više nego solidno i uoči druge četvrtine zaostajali su "tek" pet poena. Međutim, na leđima ponovno sjajnog Veljka Budimira (12 poena) domaćin radi ogromnu 12:2 seriju i na poluvrijeme odlazi s potpuno zasluženih 17 poena razlike.

Po povratku na teren gosti su se pokušali vratiti u susret pokušavajući maksimalno iskoristiti prilično raspoloženog Ivana Krolu (15 poena, 9 skokova) i Hrvoja Čamagajevaca (14 poena, 5 asistencija), no čak niti oni nisu imali snage potegnuti ostatak momčadi što je Zabok znao pošteno naplatiti.

Naime, iz minute u minutu Zagorci su bez većih problema podizali svoju prednost i čak niti nakon visokih + 25 uoči posljednje četvrtine nisu popustili te utakmicu privode kraju s potpuno zasluženih ogromnih 26 poena "viška" na semaforu.

Uz sjajnog Budimira još je jedna fantastična utakmica iza Ante Krapića (20 poena, 9 skokova), no nezadovoljan zasigurno nije niti duo Ivan Čular (9 poena, 5 asistencija) - Ivan Tomeljak (9 poena, 4 asistencije). S druge strane uz Čamagajevaca i Krolu vrijedi istaknuti tek 11 poena i tri skoka Dejana Meznarića.