Napokon radost u Baranji

Vedran Babić • subota, 10.04.2010.

Nakon pet bezuspješnih pokušaja košarkaši Vrijednosnica OS Darde napokon su ostvarili premijernu pobjedu u najelitnijem društvu hrvatske košarke. U šestom kolu Lige za prvaka oni su s velikom razlikom nadigrali Trogirane koji su na gostovanje u Baranju stigli sa samo devetoricom igrača.

Poraz u prvom kolu od Svjetlosti na domaćem parketu i potom četiri poraza od najjačih momčadi lige (Cedevita, Zagreb, Zadar, Cibona) bili su bilanca Darde uoči dvoboja s Trogirom. Ova utakmica bila je (još jedna) prava prilika za prvu pobjedu i ovoga puta igrači Damira Volodera nisu zakazali. Dapače, boljom igrom od prve minute rano su stekli komfornu prednost i susret završili s visokih plus 17 (94:77), a prvo ime večeri bio je nezadrživi Dejan Meznarić koji je Trogiranima ukrcao 32 koša uz vrlo dobar šut iz igre (14/20).

Tricom Bizace Trogir je u trećoj minuti poveo 7:4 i to je bilo njegovo najveće vodstvo. Nakon toga Darda je ubacila u višu brzinu i predvođena prvenstveno Meznarićem već na kraju prve četvrtine imala 15 koševa viška (35:20). Novom serijom 16:3 šuterski raspoložena Darda je u posljednjoj minuti prvog dijela povela s čak 29 koševa razlike, a ista je prednost svjetlila i odlaskom na odmor.

Domaćin je u prvih 20 minuta postigao čak 61 koš (primio 32) i bilo je jasno kako je samo pitanje s kolikom će razlikom završiti susret. U nastavku utakmice Darda je malo primirila igru, priliku su dobili i neki igrači s manjom minutažom i tako je razlika od 29 koševa ostala najveća, a Trogir se najviše uspio približiti na 17 koševa i to u samoj završnici.

Osim Meznarića, u sastavu Darde još su se istakli Gamma s 19 koševa i Katavić s 18, dok su najefikasniji pojedinci gostiju već tradicionalno bili Drezga (22) i Bizaca (21).