Cedevita nadigrala Zabok

Edvard Burić • petak, 09.04.2010.

Košarkaši Cedevite su u zanimljivoj utakmici šestog kola Lige za prvaka nadigrali Zabok i upisali očekivanu pobjedu rezultatom 91:75. To im je treće uzastopno slavlje kojim su broj pobjeda u hrvatskom prvenstvu podigli na četiri.

Cedevita je pobjedom protiv Zaboka došla do četvrte pobjede u Ligi za prvaka (uz poraz u Zadru i odgođenu utakmicu protiv Zagreba) i tako riješila još jednu od onih utakmica koje se jednostavno moraju dobiti ako se žele imati visoke ambicije u završnici natjecanja.

Početak utakmica bio je izjednačen s minimalnom prednosti gostiju iz Zaboka, a onda je Opačak povezao dvije trice za 13:8 četiri minute do kraja prve četvrtine. Gosti se držali priključak do 18:16 ponajviše zahvaljujući raspoloženom Krapiću koji je upisao deset od 16 koševa Zaboka. Cedevita je ipak četvrtinu zatvorila s većom razlikom, a trice su pogađali Baždarić i Anderson u posljednoj sekundi (24:16).

GOSTUJUĆI NAVIJAČI

Zabok je u Sutinskim vrelima pratilo oko 50 izuzetno bučnih navijača koji su davali dodatni stimulans svojim košarkašima. Uz njihovu podršku Zabok je sredinom treće četvrtine došao na samo minus jedan (47:46), a oni nisu posustajali s navijanjem ni kada je utakmica već bila odlučena. Zahvaljujući njima u Podsusedu je bila prava košarkaška atmosfera, a u nekim se trenucima nije znalo tko je tu domaćin a tko gost.

Drugu četvrtinu domaći otvaraju odlično i košem Rudeža odlaze na 43:24. Tada je zgledalo kako je utakmica prelomljena i kako će do kraja biti samo odrađivanje posla. To su vjerojatno pomislili i domaći košarkaši i potpuno stali. Robert Lež je povukao dvije kontre i smanjio na 43:34. U posljednjem napadu gosti (Budimir) smanjuju na 45:38 i s tim se rezultatom odlazi na odmor.

Treći dio bolje igraju gosti iz Zaboka i rezultat je samo 47:46, a onda i 53:51. Tada Zabok radi nekoliko osobnih pogrešaka koje kažnjavaju Anderson i Krasić za plus sedam (58:51). Baždarić petom tricom diže rezultat na 61:53 i tako smiruje goste iz Zaboka. Cedevita je imala odličnu šutersku večer (trica 14/26) i gostima više nije bilo spasa. Četvrtina završava 70:59.

Posljednju četvrtinu uzbuđenja više nije bilo, domaći su napravili razliku, a onda pred kraj malo posustali što je Zabok iskoristio za smanjenje rezultata. Od 87:68 došli su do 89:75 da bi Kaštropil svojim košem zatvorio utakmicu (91:75).

Kod Cedevite najefikasniji Baždarić s 26 koševa (pet trica iz devet pokušaja), Petrović i Anderson po 12, Krasić je dodao 11, a Opačak deset koševa. Za Zabok najbolji Krapić s 20 koševa i devet skokova, Budimir je ubacio 14 koševa, a Ivan Tomeljak je postigao 12 koševa i imao osam asistencija.