Cibona "ugasila" Svjetlost

Tomislav Pacak • srijeda, 31.03.2010.

Previranja u i oko kluba još uvijek nisu ostavila značajnijeg traga na prezentacijama Cibone kao momčadi. Vukovi su s pola gasa pretrčali Svjetlost Brod sa 117:65 i tako ostali stopostotni u A-1 Ligi za prvaka…

Proteklih je dana Cibona u prvom planu zbog financijskih i organizacijskih problema – dug od 50 milijuna kuna po svemu sudeći neće sanirati Emil Tedeschi i njegova Atlantic Grupa , što je natjeralo predsjednika Ivu Jelušića da napusti klub, pa je direktor Knego ostao sam spašavati tonući brod.

Sve to, međutim, ne vidi se na parketu, iako realno Ciboni ni ne treba puni angažman protiv momčadi kvalitete Svjetlosti. Ipak, konačni rezultat posvjedočit će da su Cibosi zaigrali prilično ozbiljno, želeći održati pravi tonus uoči Final Foura NLB lige i težih okršaja u domaćoj ligi. U tom pristupu prednjačio je briljantni Jamont Gordon koji je utrpao 39 koševa nedoraslom protivniku.

Početak nije ponudio posebno inspiriran nastup Vukova, štoviše, gosti su u nekoliko navrata vodili (8:5, 13:12), no krajem prve trećine Cibona je počela bježati – u sedmoj minuti Gordon je zabio svoju drugu tricu za 15:13, potom je zakucao Vrbanc i Cibona se više nije osvrtala.

Raspoloženi Fran Pilepić održavao je Svjetlost na pristojnoj razlici, ali sredinom druge četvrtine Cibona je ubacila u višu brzinu, previsoku za Brođane. Gordon je lako probijao obranu, a ponajvećim problemom za goste pokazao se Dalibor Bagarić na čiju visinu jednostavno nisu imali rješenja. Već je rezultat na poluvremenu (58:36) jasno dao do znanja da neizvjesnosti neće biti u nastavku.

Početak drugog dijela obilježio je izvrsni Gordon koji je počeo neumorno trpati poene, najčešće trice koje je ubacivao u nizovima. Gordonov ritam pokušao je pratiti Bogdanović koji je ubacio pet trica iz 12 pokušaja, no Amerikanac je bio nedodirljiv – utakmicu je završio s 39 poena i čak devet trica iz 12 pokušaja. Tomu je dodao pet asistencija, četiri skoka i dvije blokade, a sve to za samo 26 minuta. Toliko o tome da će Gordon ”nestati” nakon završetka Eurolige.

Vrbanc je prebacio ”stotku” u 35. minuti, završilo je s ogromnih 117:65 nakon asistencije Udriha za Bogdanovića.

Kod lepršave Cibone se osim Gordona istaknuo i Bogdanović s 29 poena i sedam skokova, dok je Bagarić uz 17 poena skupio i 11 skokova. Pilepić je zabio 24 koša za Svjetlost, no protiv Gordona i Cibonine trice jednostavno gosti iz Broda nisu imali pravu šansu…