Gostima okršaj debitanata

Vedran Babić • srijeda, 31.03.2010.

Posljednji susret trećeg kola Lige za prvaka odigran je u Trogiru gdje je istoimeni domaćin poražen od Zaboka u dvoboju dvaju momčadi koje do ovog kola nisu imale upisanu pobjedu i koje po prvi put nastupaju u ovoj fazi hrvatskog prvenstva.

Nakon poraza od Zadra i Cibone košarkaši Zaboka napokon su dočekali svoju prvu pravu priliku za premijernu pobjedu u Ligi za prvaka. U športskoj dvorani Vinko Kandija slavili su s 90:79.

Utakmica je otvorena s puno oscilacija na obje strane. Nakon početnih 0:5 Trogir se razbudio i velikom serijom 17:3 prešao u komforniju poziciju, da bi gosti uzvratili gotovo jednakom mjerom (19:4) i u 13. minuti poveli 27:21.

Ponovno je red došao na domaćine da se odlijepe pa su serijom 16:0 (!) stigli do prednosti od deset koševa. Nešto kasnije su imali i najvećih 11 koševa viška (41:30), no sa zaključkom prvog poluvremena ostalo im je samo pet koševa (43:38).

U nastavku gledali smo znatno izjednačeniju i čvršću utakmicu. U 29. minuti rezultat je bio u egalu (60:60), a onda je krenuo odlučujući pohod gostiju na pobjedu. U narednih nekoliko minuta napravili su seriju 14:3 i odjurili na plus 11 (74:63).

Činilo se kako je utakmica gotova, no Trogirani su predvođeni raspoloženim Lukom Drezgom ubrzo smanjili na pet, a potom i na samo dva razlike košem Tonija Bizace (76:74). Ipak, gosti su se brzo pribrali i preko Roberta Leža, Ivana Tomeljaka i Marcela Stojkovića ponovno odvojili na devet koševa i priveli utakmicu kraju u svoju korist.

Najbolji strijelac gostiju bio je Veljko Budimir s 21 košem, pet skokova i četiri ukradene lopte, dok je domaćine predvodio Drezga s 23 koša i devet skokova.