Zagreb lako u Baranji

Branimir Korać • srijeda, 31.03.2010.

Košarkaši Zagreba rutinski su odradili posao na gostovanju kod debitanta u Ligi za prvaka, a ujedno i ovosezonskog debitanta u A-1 ligi, momčadi Vrijednosnica OS Darde. "Mravi" su slavili 86:62...

Gostovanja u A-1 ligi bez obzira na veliku razliku u kvaliteti mogu biti prilično neugodna. Motiviran domaćin, dobro popunjena dvorana, mogući opušteniji ulazak u utakmicu, sve su to zamke koje vrebaju i mogu kreirati iznenađenje. Stoga su u Zagrebu upozoravali kako Dardu treba shvatiti ozbiljno i odigrati angažiranu utakmicu.

Na gostovanje u Baranju Zagreb je otišao bez Damira Mulaomerović i Krunoslava Simona, ali i bez njih je stigao do pobjede. Završilo je 86:62, a visoka prednost osigurana je u posljednjoj dionici susreta.

Vrijednosnice su se jako dobro držale u početnih desetak minuta, odlično je u tom razdoblju igrao Kamaldin Gamma te su domaćini nakon prve četvrtine vodili 18:17. Međutim to nije dugo trajalo. Već u drugoj dionici Zagreb je zaigrao ozbiljnije, preuzeo je vodstvo, a onda u završnici četvrtine tricama Miljkovića i Garme se odvojio i na poluvrijeme otišao s vodstvom 42:33.

Treća dionica nije donijela značajnije promjene. Zagreb je bio konstantno u dvoznamenkastoj prednosti i mirno je čuvao vodstvo koje je u završnih tri minute više nego udvostručio. "Mravi" su tada od 72:62 otišli na 86:62, a ostat će zabilježeno kako je Darda posljednje poene iz igre ubacila u 35. minuti kada je tricu pogodio Čamagajevac.

U rutinskoj pobjedi gostiju istaknuli su se Luka Žorić s 30 poena i 11 skokova te Pankracije Barać s 13 poena. Kod domaćina Dejan Mežnarić je ubacio 19 poena, a Gamma i Čamagajevac su dodali po 11.