1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 20.03.2010, 15:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1.500
Suci: Krečak (Šibenik), Ivanković (Split), Pejić (Podstrana)
Osijek
Osijek
0:0(0:0) Sesvete
Sesvete

Banović donio bod Sesvećanima

Željko Kubatka • subota, 20.03.2010.

Osječani nisu uspjeli poraziti ni posljednju Croatiju, ponovno je napad bio neefikasan i niti s 11 metara im to nije uspjelo pa je Euroliga ostala jako daleko...

Hrvoje Trupac
71'
26
Josip Juraj Tominac
84'
18
Petar Duspara
89'
Goran Jerković

Prvo uzbuđenje u Gradskom vrtu nastupilo je kada je s desne strane upućen centaršut prema Josipu Barišiću, ali je obrana Sesvećana nekako uspjela omesti osječkog nogometaša i lopta završava u korneru.

Sve više je Osijek bio u napadu i imao inicijativu, napadalo se s lijeve i desne strane, no dovoljno samo za poluprilike. Sesvećani provode jako malo vremena u osječkoj polovici igrališta, a i kada dođu do nje sve to lako rješavaju Domagoj Vida, Dino Gavrić i Ivan Ibriks.

Jalovi domaći napada su se nastavili što je donijelo nervozu i kod trenera Tomislava Steinbrücknera koji je savjetima pokušao unijeti malo živosti u igru svoje ekipe. Gosti su se oslobodili domaćeg pritiska i sve više se igra selila i do osječkog kaznenog prostora. Od 20. minute gledamo potpuno ravnopravnu igru.

Najagilniji u anemičnom osječkom napadu je bio Antonio Hrnčević koji je započeo utakmicu umjesto Ivana Miličevića, nedovoljno da se rezultat na semaforu u Gradskom vrtu promijeni kako je priželjkivalo tisuću i pol gledatelja i među njima pedesetak članova Kohorte koji su pohodili današnji susret.

Odigrano je nesadržajnih 45 minuta u kojem Osječani nisu mogli probiti bunker posljednjeplasirane ekipe Croatie Sesveta i gledatelji su zviždukom ispratili domaće nogometaše.

Na početku nastavka poslije ulaska Ivana Miličevića uslijedila je prilika za domaćina, Josip Barišić sam i neometan uputio je udarac s 18 metara, ali vrlo slabo i lopta je jedva došla do gostujućeg vratara. Još se uzdasi nisu stišali, a Osječani su imali još bolju priliku. Srđan Vidaković je s petnaest metara uputio oštar udarac, vratar Ivan Banović kratko odbija do Vedrana Jugovića koji puca preko gola.

Ivan Miličević je unio puno žustrosti u srednju liniju i napad domaćih i prilike su se redale kao po špagi. Gol je visio u zraku i Sesvećani nisu nikako mogli izaći iz svoje polovice. Rijetka situacija kada su gosti mogli doći do pogotka se dogodila u devetoj minuti nastavka. Imali su Sesvećani čistu priliku u šesnaestercu domaćih poslije brze kontre. Tomislav Šorša u zadnji čas odbija loptu u korner i spašava sviju ekipu od još većih neprilika.

U 74. minuti najizglednija prilika za bijelo-plave. Nikola Vasiljević ruši Vedrana Jugovića i šibenski sudac bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Domagoj Vida upućuje udarac polunisko s desne strane, vratar Croatije čita udarac osječkog kapetana i odbija loptu. Promašeni penal je bio još jedan šok za sve domaće navijače.

Tomislav Steinbrückner pokušava s još jednom izmjenom i umjesto Stojkića uvodi Ivana Pluma. I dalje se ništa nije mijenjalo i sve do kraja domaći bezuspješno pokušavaju svladati junaka utakmice Ivana Banovića. Nastavlja se suša osječkih napadača i gubljenje bodova u Gradskom vrtu. Snovi o Europskoj ligi potpuno su pali u vodu s neriješenim rezultatom protiv posljednjeplasirane ekipe Croatia Sesveta.