Futsal Dinamo slavio na krilima Novaka, Olmissum svladao Square

Petar Jenjić • petak, 26.04.2024.

Odigrane su treće polufinalne utakmice SuperSport HMNL-a. Futsal Dinamo je na krilima Tihomira Novaka slavila protiv Stanoinvest Futsal Pule, dok je Olmissum pobijedio Square. Obje ekipe sada vode 2-1 u seriji...

Futsal Dinamo - Stanoinvest Futsal Pula 5:2 (2-1)

Do nove pobjede stigao je Futsal Dinamo koji je napravio preokret protiv Stanoinvest Futsal Pule i slavio s 5:2. Branitelj naslova sada vodi 2-1 u seriji.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon samo 58 sekundi igre gosti su došli do vodstva. Nakon izvedenog prekida loptu je u mrežu Dinama skrenuo Dean Moravac. Odmah nakon toga još jedna šansa za Puljane preko Manuela Blazqueza Pacheca, dok je na drugoj strani zaprijetio i Kristijan Postružin.

Uslijedio je bolji period igre Dinama koji je opasnije prijetio. Terensku inicijativu iskoristio je u 11. minuti susreta kada je Nikola Gudasić lijepo pogodio s deset metara.

U 24. minuti Dinamo je kompletirao preokret. Bila je to zaista sjajna akcija u kojoj je Luka Perić nesebično ostavio za Kristijana Novaka koji šalje loptu u praznu mrežu za 2:1. Uslijedila su dva oštrija prekršaja i žuti kartoni za igrače Dinama, a istaknuo se i Ante Piplica s dvije odlične obrane.

Kazna je stigla na drugoj strani, a ponovno je u glavnoj ulozi bio isti dvojac. Perić je odigrao za Novaka, a iskusni igrač Dinama ponovno je zatresao mrežu, ovoga puta za 3:1. Tek što je lopta krenula s centra, Puljani su ostali s igračem manje nakon što je zbog oštrog prekršaja isključen Felipe Echavarria Echeverry.

Izdržali su gosti s trojicom na terenu, a šest i pol minuta prije kraja su smanjili na 3:2. Odlično je pogodio Arthur Tchato. Nešto više od dvije minute kasnije Dinamo se vratio na dva pogotka prednosti kada se Gudasić lijepo izvukao na desnicu i pogodio u prvi kut.

Očekivano su u samoj završnici gosti jako prijetili, igrali su i s golmanom-igračem, ali Ante Piplica imao je ponovno nekoliko dobrih intervencija. Otvorio se prostor na drugoj strani, ponovno je funkcionirala veza Perić - Novak, a hat-trick je kompletirao 37-godišnji igrač.

Olmissum - Square 4:2 (2-1)

Nakon "breaka" u drugoj utakmici, Olmissum je u prvom od dva domaća susreta upisao novu pobjedu protiv dubrovačkog Squarea i došao na korak do plasmana u novo finale. Završilo je 4:2.

Gosti su poveli nakon samo pet minuta igre kada je poentirao Guilherme, a šest minuta kasnije poravnao je Josip Juretić nakon što je na njegov prizeman udarac slabo reagirao Zoran Primić. Od ruke mu lopta "bježi" u gol.

Tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme, a Antonio Juretić je u 23. minuti iz penala donio preokret svojoj momčadi. Brojni prosvjedi gostiju nisu urodili plodom, odluka je ostala ista.

Nakon točno pola sata igre stigao je novi gol Omišana, a ovoga puta poentirao je Jakov Hrstić, da bi pitanje pobjednika praktički riješio Vinko Rozga dvije minute kasnije kada je precizno pogodio preko cijelog terena jer su gosti igrali s golmanom-igračem.

Poraz gostiju svojim drugim pogotkom ublažio je Guilherme u samom finišu susreta. Treća utakmica igra se već u nedjelju.