1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 20.03.2010, 15:00 h, Rijeka, stadion na Kantridi, gledatelja: 1 500
Suci: Damir Batinić (Osijek), Davor Batinić (Osijek) i Vlatko Lončar (Osijek)

Marin Pintur • subota, 20.03.2010.

Kako to obično u nogometu biva, u jednoj utakmici imaš sreće, već ti se u sljedećoj to vrati. Rijeka je protiv Hajduka sretno došla do boda, ali je zato Šibenik na Kantridi odnio puni plijen zahvaljujući sretnom pogotku Alispahića. Dok će Šibenčani slaviti veliku pobjedu koja bi mogla biti ključna za visoki plasman, pred Gračanom su nove glavobolje...

Ivan Božić.
69'
24
Ante Bulat
84'
5
Luka Gusić
90'
Branko Karačić

Posljednja dilema Nenada Gračana oko sastava je razriješena u korist mlađeg Valentina Stepčića koji je dobio prednost ispred Hrvoja Štroka. Pred oko dvije tisuće gledatelja, utakmicu je bolje otvorio Šibenik. Udarcima iz daljine su zaprijetili Ademi i Bačelić-Grgić.

Najbolju situaciju za postizanje pogotka je propustio šibenski golgeter Zec u 24. minuti. Ušao je iskosa u kazneni prostor Rijeke, međutim vratar domaćih Radman mu je uspio ući u udarac i spriječiti gotovo siguran zgoditak. Na drugoj je strani uzvratio Sandi Križman, ali je njegov udarac s 13 metara obranio šibenski čuvar mreže Blažević.

Posljednja akcija u prvom poluvremenu je donijela i vodstvo Šibenčana. Ermin Zec je izborio slobodan udarac na lijevoj strani na udaljenosti od dvadesetak metara od riječkih vrata. Izvođenja se primio Mehmed Alispahić i izvrsno naciljao pogodivši vratnicu. Na nesreću domaćih igrača, lopta se od vratnice odbila u Radmanova leđa i završila u mreži. Idealno vrijeme za postići pogodak s obzirom da je sudac Batinić odmah potom svirao kraj prvog dijela.

Gračan je u pauzi ostavio Stepčića u svlačionici zamijenivši ga Štrokom. Rijeka je puno aktivnije krenula u nastavak, međutim bez stvaranja većih prilika. Crnogorski reprezentativac Radomir Đalović je imao solidnu priliku početkom drugog poluvremena, ali je pucao visoko preko gola. Fernandez je također u 61. minuti bio zamalo neprecizan s udaljenosti od 20 metara.

Posljednja četvrtina utakmice je prošla u velikoj nadmoći Riječana i pritisku prema Blaževića, no sreća je danas definitivno bila na strani Šibenčana. Prvo je gostujući vratar obranio udarac Budicina glavom nakon kornera u 70. minuti, da bi u nadolazećim minutama udarcima iz daljine neuspješno pokušavali Štrok i Fernandez, dok je Pamić bio neprecizan glavom.

Sam finiš utakmice je donio Rijeci najbolju priliku za izjednačenje. Štrok je uposlio mladog Antoninija Čulinu koji je iz kaznenog prostora pucao pored vratiju. Šibenčani su priuštili priličan šok navijačima Rijeke koji su očekivali pobjedu nakon pet uzastopnih remija.