1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 27.02.2010, 15:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 1.500

Nikola Vlahović • subota, 27.02.2010.

Derbi subotnjeg 18. kola HNL-a odigran je u Karlovcu, gdje su se susreli Karlovac i Osijek. Pred 3.000 gledatelja na teškom i blatnjavom terenu, domaćini su nadigrali Osijek u prvih 45 minuta i zasluženo došli do vrijedna tri boda. Ovom je pobjedom klub s Korane preskočio Osijek na prvenstvenoj ljestvici i trenutno se nalazi na četvrtom mjestu...

Haris Redžepi
53'

Goran Paracki
55'

Igor Pamić
5
(do 29')
17
(do 78')
Tomislav Steinbrückner

Karlovac je vrlo dobro otvorio utakmicu i vrlo rano došao do vodstva. Prvu priliku domaćini su imali već u petoj minuti, glavom je pucao Zvonko Pamić ali lopta je otišla preko gola. Međutim, svoju drugu priliku Karlovčani nisu propustili. Slobodni udarac izveo je Pamić a pred golom je dobro skočio Neven Vukman i glavom pogodio za vodstvo domaćina. Odličan početak domaćini su mogli okruniti i novim golom u 13. minuti, ali udarac Pamića odlično je obranio vratar Osijeka Ivan Kardum.

Momčad Igora Pamića u potpunosti je nadigrala goste iz Osijeka. Najbolji igrač kod gostiju u prvih pola sata bio je vratar Ivan Kardum, koji je sa nekoliko svojih obrana spasio Osijek. Zbog toga je trener gostiju Tomislav Steinbruckner u 29. minuti odlučio napraviti i prvu zamjenu. Igru je napustio Domagoj Pušić, a njegovo mjesto na terenu zauzeo je Makedonac Goran Todorčev.

Poništena dva gola

Zanimljivo je da su Karlovcu poništena dva pogotka u samo pet minuta. Prvo je u 13. minuti sudac Igor Pristovnik poništio gol Tokiću zbog igranja rukom. Nekoliko minuta nakon toga, domaćini su ponovno pogodili mrežu Karduma, ovaj put strijelac je bio Novinić, ali sudac je ponovno poništio gol, također zbog igranja rukom.

Vrlo loš teren na stadionu Branko Čavlović - Čavlek, nakon pola sata igre postao je prava kaljuža. Zbog takvog terena igra se dosta rastrgala jer su igrači vrlo teško kontrolirali loptu. Međutim, domaćini su i dalje bili puno bolji na terenu i pet minuta prije kraja imali su priliku za povećati vodstvo. Dobro je iz daljine pucao stoper Gordan Bunoza, ali lopta je prošla pokraj lijeve vratnice gostujućeg gola. Gosti su svoju prvu kakvu - takvu priliku imali pred kraj prvog poluvremena. Na ubačaj s lijeve strane uklizao je Dino Gavrić i promašio.

U drugo poluvrijeme bolje su krenuli gosti. Nakon loše reakcije u obrani Karlovca, glavom je sa peterca pucao Josip Barišić i pogodio gredu Sunarinog gola. Još jednu priliku gosti su imali nakon kornera u 58. minuti. Iz kuta je ubacio Ivan Ibriks, glavom je pucao Dino Gavrić ali točno u vratara Sunaru. Premda je u igru ušao u 29. minuti, Todorčev je zbog ozljede u 64. minuti morao napustiti teren, a umjesto njega u igru je ušao Vedran Nikšić. Za razliku od prvog poluvremena, gosti su uspjeli posložiti svoje redove ali u nekoliko prilika nisu uspjeli pogoditi za izjednačenje.

Osijek je bio blizu izjednačenja u 83. minuti, ali svoju momčad spasio je stoper Bunoza. Nikšić je nadmudrio Karabatića i izborio se za udarac, ali u zadnji čast uklizao je Bunoza i otklonio opasnost. Pet minuta prije kraja iz slobodnog udarca pokušao je Ibriks, ali njegov udarac išao je ravno u vratara Sunaru. Premda su gosti bili puno aktivniji u drugom poluvremenu, domaćini su uspjeli sačuvati vodstvo s početka utakmice. Iako su teško sačuvali svoju prednost u drugom poluvremenu, igrači Karlovca zasluženo su došli do pobjede i na najbolji način otvorili nastavak sezone.