1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 26.02.2010, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 800
Suci: Goran Proleta (Opuzen), Leo Krstičević (Ploče), Antonijo Pejić (Podstrana)

Mihaela Bradovski • petak, 26.02.2010.

Zagreb i Rijeka u Kranjčevićevoj su odigrali drugi susret 18. kola Prve HNL, a u teškim uvjetima po kiši i na vrlo teškom terenu podijelili su bodove odigravši 1:1. Zagreb je poveo preko Abdurahimija, no Đalović je u samoj završnici donio bod Rijeci...

Sven Dedić
46'
8
Stjepan Babić
65'
22
Goran Ljubojević
73'
Nenad Gračan

Susret Zagreba i Rijeke otvorila je prilika domaćih u trećoj minuti, ali i kiša koja se spustila upravo u tim trenucima. Slobodan udarac na rubu šesnaest metara izborio je Krstanović, lopte se prihvatio Vugrinec, a gornji suprotni kut u posljednji je trenutak netaknutim sačuvao Radman. Dvije minute kasnije dobru je priliku Oršuliću priredio Abdurahimi, no branič Zagreba puca iznimno slabo.

Riječani su prilikama Zagreba pokušali parirati u idućim trenucima, no obrana domaćih, s više ili manje problema čisti sve pred Skenderom. U napadu je Pjesnicima nedostajao kvalitetan zadnji pas. Novim prodorom po desnoj strani pokušao je u 22. minuti Abdurahimi, no umjesto dodavanja slobodnom igraču odlučio se za udarac pa je lopta bez većih opasnosti završila u gol autu.

Nakon pola sata igre udarcem unutar okvira vrata zaprijetio je i gostujući sastav, unutar kaznenog prostora našao se Đalović, no lopta je išla ravno prema Skenderu. Nekoliko minuta kasnije Riječani su probali dugom organiziranom akcijom, no niti tako nisu bili ništa uspješniji.

Na samom kraju prvoga dijela Zagrebaši su do prednosti pokušali doći udarcima iz daljine. Minutu prije kraja Radman je obranio pokušaj Vugrinca, a nakon još opasnijeg udarca domaćeg kapetana Jefthona ponovno je izašao kao pobjednik.

U nastavak su raspoloženije ušli nogometaši Rijeke, igra se u tim trenucima premjestila na Zagrebovu polovicu, Skendera su pokušali ugroziti Stepčić i Đalović dva puta, ali rezultat je i dalje ostao početnih 0:0. S druge strane, "bijeli" su zaprijetili iz gužve, pogodili vratnicu, od koje se lopta odbila u ruke riječkog čuvara mreže.

U 60. minuti najbolju je priliku na dvoboju propustio Ivan Krstanović, kvalitetan ubačaj s lijeve strane neometani napadač domaćih pretvara tek u lošu reakciju. No ono što nije za nogom pošlo njemu, pošlo je mladom Abdurahimiju. Jefthon je po izlasku Oršulića vraćen u obrambenu liniju iz koje je povukao jednu loptu, dodao na desnu stranu, a mladi veznjak je lijepo primio loptu i pretvorio asistenciju u pogodak.

Prednost koju su domaćini držali sve do 86. minute, anulirao je Radomir Đalović, nakon greške Zagrebove obrane, točnije nesporazuma dvojice braniča domaćih i vratara Skendera. Đaloviću poznatom po neodustajanju isplatilo se tako vrebanje pogreške.

Prema svemu viđenom u prvom proljetnom susretu u Kranjčevićevoj, neriješeno je i realan ishod.