Zimski sportovi

Klagenfurt Medvjedima ostao neosvojiv

Borna Rupnik • utorak, 02.02.2010.

KAC je u 50. kolu lige EBEL upotpunio savršeno pravilan omjer u ovosezonskim susretima s Medveščakom. Obje su momčadi dobile sva tri susreta na svom terenu, a posljednji je pripao Austrijancima rezultatom 3:1...

Nakon izvanrednog vikenda na Šalati Medveščak se uputio na seriju gostovanja, a prvo je na rasporedu bilo već u utorak u Klagenfurtu. Aktualni prvak dočekao je Medvjede u želji da pobjedom zakomplicira borbu barem za šesto mjesto, što mu je i pošlo za rukom.

Već je nakon osam minuta igre bilo jasno da će hrvatski predstavnik teško do bodova, premda je sastav Teda Satora na samom početku stisnuo domaćine. No, potom dvominutno isključenje dobiva Brad Smyth, što Dieter Kalt u šestoj minuti koristi za svoj prvi pogodak.

Vezane vijesti

Nepune tri minute poslije Kalt se pretvara u asistenta, a Gregor Hager povisuje na 2:0. Treba istaknuti da je na vratima Medveščaka stajao Gašper Krošelj te da su Austrijanci bili ti koji su tijekom cijele utakmice češće prijetili.

Dieter Kalt svoj je drugi pogodak postigao nakon 27 minuta igre, a zanimljivo je da je Medvjedima sva tri gola zabila ista postava KAC-a. Sva tri puta asistenciju je upisao i Andrew Schneider.

Konačnih 3:1 postavio je najbolji strijelac naše momčadi, Mike Ouellette, u završnici druge trećine, u trenucima kada je Medveščak imao igrača više na ledu, a svoj prvi bod u ligi EBEL ubilježio je i novopridošli branič Kenny MacAulay.

Posljednja je dionica donijela tek nekoliko novih isključenja. KAC je ovom pobjedom stigao na samo bod zaostatka za Medveščakom, a pobjedom nad Jesenicama s Medvjedima se izjednačila Alba Volan. Kako je Villacher SV poražen u Grazu, poredak između petog i osmog mjesta ostaje potpuno otvoren u zadnja četiri kola.