Zimski sportovi

Capitalsi ponovno prema vrhu

Goran Markuš • srijeda, 03.02.2010.

Dok su 99ersi ponovno slavili bez pravih problema njihovi najbliži sljedbenici, Red Bull i Capitalsi, odgovor na pitanje pobjednika dali su tek nakon produžetaka. Neočekivano jak otpor pružale su i dvije posljednjeplasirane momčadi lige, Olimpija i Jesenice, no to niti jednu od njih nije spasilo još jednog ovosezonskog poraza...

Apsolutni vrhunac 50. kola EBEL lige odigran je u Salzburgu gdje je drugoplasiranoj momčadi u goste stigla ekipa koja je ne tako davno držala upravo tu poziciju, Vienna Capitalsi. Svoju tendenciju povratku na vrh gosti su protivniku vrlo rano i jasno dali do znanja. Naime, preko Francoisa Boucharda već u trećoj minuti susreta Capitalsi prvi puta dolaze do rezultatske prednosti.

Međutim, odmah nakon gola bilo je prilično jasno da se nećemo nagledati još mnogo takvih zbog čega je precizan udarac Jonathana Filewicha koji Red Bull u 29. minuti vraća u egal još važniji. Nakon što je svaka momčad osigurala bod igra se, očekivano, ražestila, no nitko nije očekivao odgovor na pitanje pobjednika prije penala da bi 29 sekundi prije kraja Patrick LeBeau pogodio za neočekivano veliko slavlje gostujućih Capitalsa.

Vezane vijesti

Dok su se njihovi najbliži sljedbenici u ukupnom poretku međusobno žustro borili za to drugo mjesto 99ersi su bez većih problema svladali još jednog protivnika. Naime, već nakon 12 minuta igre Moser Medical imao je sasvim solidnih 2:0 nad VSV-om koji je do kraja susreta "uspio" zadržati još uvijek pristojnih -3 (5:2).

Kako su izgubili apsolutno sve šanse za playoff protiv jakih Black Wingsa vodstvo Olimpije odlučilo je zaigrati s tek 13 igrača i dva golmana da bi prepunu dvoranu šokirali potpuno neočekivanim vodstvom u 16. minuti utakmice. Na njihovu žalost, više od toga nije išlo i mirnim golovima u drugoj i trećoj trećini gosti su preuzeli rezultatsku inicijativu i sasvim zasluženo kući se vraćaju s nova dva boda.

Vrlo sličan susret odigran je i kod Albe Volan koja je ugostila posljednjeplasirane Jesenice. Međutim, iako su domaćini krenuli vrlo oštro pobjegavši na visokih 4:1 u 33. minuti susreta gosti se nisu predali i svega četiri minute kasnije na semaforu je stajalo 4:3. Na njihovu žalost u posljednjoj trećini više nismo vidjeli niti jedan gol što je Albi Volan donijelo nova dva boda i pomak iznad iznad našeg Medveščaka u ukupnom poretku EBEL lige.