Banfieldu pun plijen usred Monumentala

Maja Giljanović • ponedjeljak, 01.02.2010.

Banfield je u prosincu osvojio Aperturu, a sjajno je otvorio i Clausuru. Usred Monumentala golom Fernandeza je razbio iluzije navijačima River Platea. Boca je prokockala pobjedu u sudačkoj nadoknadi i u prvom se kolu zadovoljila bodom protiv Argentinos Juniorsa.

River Plate je u Aperturi rasprodavao ugled, a nakon što je u prosincu sezonu završio na 14. mjestu, ništa bolje nije otvorio ni Clausuru. Usred Monumentala u derbiju prvog kola River je izgubio od Banfielda golom Fernandeza u 74. minuti i produljio noćnu moru svojim navijačima.

Ni Boca, koju je tijekom priprema tjedan dana uoči početka sezone na cjedilu ostavio Alfio Basile, nije pobijedila. 11. u Aperturi, Boca je u prvom kolu Clausure osvojila bod protiv Argentinos Juniorsa. Palermo ih je u 44. minuti doveo u vodstvo prvi put, a nakon izjednačenja u 81. autogolom Munoza drugo im je vodstvo donio Riquelme u 86. minuti. Ni ovog puta obrana nije izdržala i Argentinos Juniorsi su golom Sose u dugoj minuti sudačke nadoknade izvukli bod.

Najraspoloženijima su se protiv Arsenala i Rosarija pokazali Estudiantes i Racing. Estudiantes je slavio golovima Carrusce i Bosellija (2), a Racing Luguercija, Martineza i Bielera.

San Lorenzo je slavio u gostima protiv Atletica (Bordagaray), a tri su boda osvojili i Lanus protiv Huracana, Chacarita protiv Tigrea i Godoy protiv Gimnasije iz La Plate.

Clausura, 1. kolo:
Argentinos Juniors - Boca Juniors 2:2, River Plate - Banfield 0:1, Racing - Rosario 3:0, Estudiantes - Arsenal 3:0, Velez - Colon 1:1, Atletico - San Lorenzo 0:1, Newell's Old Boys - Independiente 0:0, Godoy - Gimnasia La Plata 1:0, Tigre - Chacarita 0:2, San Lanus - Huracan 3:2