Boci i Riveru pun plijen, upucan navijač

Maja Giljanović • petak, 05.02.2010.

Drugo kolo Clausure donijelo je prve pobjede Boci i Riveru. Medel, Palermo i Erbes na Bomboneri su slomili Lanus, a dvostruki strijelac Ferrari i Bou zaslužni su za gostujući trijumf protiv Chacarite. Šest bodova nakon prva dva kola ima samo Godoy Cruz, ali kolo je obilježila tragična vijest o pogibiji 14-godišnjeg navijača Newell's Old Boysa.

Boca Juniors je nakon boda u prvom kolu protiv Argentinos Juniorsa (2:2) upisala prvu pobjedu u Clausuri u 2. kolu protiv Lanusa. Gol Medela iz 13. minute u 44. je poništio Castillejos, ali su Palermo u 47. i Erbes u 55. donijeli veselje navijačima na punoj Bomboneri.

Tri je boda osvojio i River Plate. U prošlom kolu River je na Monumentalu izgubio od Banfielda (0:1), ali je pronašao formu na gostovanju protiv Chacarite. Ferrari je u 21. i 27. donio dva gola prednosti, Grabinski je u 76. vratio Chacaritu u život, ali Bou je pet minuta poslije ponovno podebljao prednost tako da je gol Parre u 87. minuti samo kozmetički uljepšao rezultat na 2:3.

Godoy ne oduševljava, ali pobjeđuje i nakon što su u prvom kolu slavili 1:0, ni u drugom se nisu raspištoljili. Tri boda su osvojili u San Lorenzu golom Carranze (35.) i osamili se na čelu kao jedina momčad koja nakon dva kola nije primila ni gol.

Gol nije primio ni Banfield (1:0 protiv u prvom kolu protiv Rivera), ali utakmica prvaka Aperture u 2. kolu protiv Argentinos Juniorsa zbog pljuska je prekinuta u 8. minuti kod rezultata 0:0.

Velez je slavio protiv Arsenala (3:0) i zbog najbolje je gol-razlike drugi ispred Boce, Independientea (3:1 protiv Atletica) i Colona (2:1 protiv Racinga).

Kolo je obilježila tragična vijest o pogibiji 14-godišnjeg navijača Newell's Old Boysa koji je podlegao ozljedama nakon što je na autobus gostujućih navijača koji se vraćao u Rosario otvorena vatra. Dječak je pogođen s tri metka u glavu preminuo, a preostala dvojica ranjenih su van životne opasnosti u bolnici u stabilnom stanju. Policija još uvijek provodi istragu, ali postoje indicije da su napadači i sami navijači Newell'sa samo pripadnici druge frakcije.

Clausura, 2. kolo:
Boca Juniors - Lanus 3:1, Chacarita - River Plate 2:3, Colon - Racing 2:1, Rosario - Tigre 0:1, Gimnasia La Plata - Estudiantes 3:1, Arsenal - Velez 0:3, Independiente - Atletico 3:1, San Lorenzo - Godoy 0:1, Huracan - Newell's Old Boys 2:1, Banfield - Argentinos Juniors 0:0 prekid zbog kiše