Euro 2010., Natjecanje po skupinama, Skupina C, 3. kolo, 22.01.2010, 18:15 h, Innsbruck, Olympiahalle

Martina Oštrić • petak, 22.01.2010.

U prvoj utakmici skupine C prolaz u drugi krug tražili su reprezentacije Švedske i Njemačke. Nijemcima je trebao bod, dok su Šveđani jurili za oba kako bi vidjeli drugi krug. Ipak, Nijemci su ti koji su imali više sreće i znanja, te su do prve pobjede došli rezultatom 30:29...

UKUPNO29163/42

Očekivano, utakmica reprezentacija Njemačke i Švedske bila je više nego izjednačena. Na svaki njemački gol Šveđani su odgovarali istom mjerom, a rezultat takve igre u prvih dvadesetak minuta bio je da se Nijemci ni u jednom trenu nisu uspjeli odvojiti na više od dva gola razlike. Kada bi se takav scenarij i dogodio, Šveđani su se vraćali u utakmicu i poravnavali rezultat.

U 22. minuti golom Torstena Jansena Nijemci odlaze na tri pogotka razlike, a, premda se Šveđani ne predaju, posljednjih desetak minuta domaćini su ih držali na distanci od tri gola razlike. Tako je prvo poluvrijeme i završilo, rezultatom 21:18.

Drugo poluvrijeme donijelo je Brandovim rukometašima najveću prednost na utakmici. Pogotkom Michaela Krausa u 33. minuti Nijemci odlaze na 23:19, no golovima Jonasa Kaellmana, Niclasa Ekberga i Kima Anderssona Šveđani se vraćaju na samo pogodak zaostatka, čime se utakmica ponovno vraća u neizvjesnost od prvih dvadesetak minuta.

Posljednjih desetak minuta Robert Arrhenius i Lukas Karlsson uspijevaju anulirati prednost Nijemaca od dva gola razlike, i sve se ponovno vraća na početak. Lutrija gola za golom nije dobro utjecala na živce nikoga tko je svjedočio ovoj utakmici, no ključni je gol pao u 57. minuti, kada Holger Glandorf dovodi njemačku reprezentaciju na dva pogotka prednosti. Šveđani su se do kraja utakmice uspjeli vratiti, no ne i izjednačiti, čime su se pozdravili sa Europskim prvenstvom.

Kim Andersson sa sedam pogodaka najbolji je pojedinac u švedskim redovima, dok je kod Nijemaca za gol uspješniji bio upravo Glandorf.

• ALGHAZANTH23.01.2010. u 23:03
    Ove dvije reprezentacije su ipak igrale na nižoj razini od ostale dvije pa je i bilo pravedno da njihov međusobni susret odlučuje o prolasku skupine.
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik22.01.2010. u 21:04
    evo zasto ja ne volim Njemacku Hrvatska ih gazi stalno a oni uvjek do finala ili polufinala a imaju najacu ligu