Ostali sportovi

Greipelu pobjeda u rukama

Maja Giljanović • petak, 22.01.2010.

Pobjednik prije dvije godine Andre Greipel na 12. je izdanju utrke Down Under u četvrtoj etapi pobijedio i treći put. Nijemac je osvojio 149.5 kilometara dugačku etapu od Norwooda do Goolwe i svoju prednost u ukupnom poretku povećao na 20 sekundi ispred prvog pratitelja Robbieja McEwena.

Andre Greipel se nakon jučerašnjeg samo 23. mjesta vratio pozitivnim navikama. 27-godišnji Nijemac je u četvrtoj etapi utrke Down Under od Norwooda do Goolwe (149.5 km) proslavio i treću pobjedu - svoju i Columbijinu. Pobjednik iz 2008. osvojio je u sprintu prvo mjesto ispred Robbieja McEwena (Katusha) na drugom i Graemea Browna (Rabobank) na trećem mjestu.

Bonus od 10 sekundi za pobjedu Greipelu uoči predzadnje etape donosi bogatu prednost od 20 sekundi ispred McEwena i 24 ispred Grega Hendersona (Sky): "Spuštam kapu Bertu, Matthewu, Michaelu i ostalima. Kontrolirali su situaciju, štitili me od vjetra i pripremili mi teren", zahvalio je Greipel svom timu (osobito Bertu Grabschu, Matthewu Rossu i Michaelu Rogersu).

Lance Armstrong (RadioShack) je zauzeo 50. mjesto i ukupno pao na 29., a branitelj naslova Allan Davis (Astana) je nakon 70. mjesta u ukupnom poretku 97.

Predzadnja etapa od Snapper Pointa do Willunge duga je 149 kilometara, a 4 km uspona na Old Willunga Hill posljednja je šansa pratiteljima da "skinu" majstora sprinta Greipela.