Euro 2010., Natjecanje po skupinama, Skupina C, 2. kolo, 20.01.2010, 18:30 h, Innsbruck, Olympiahalle
Suci: Gousko / Repkin (Bjelorusija)
Slovenija
Slovenija
34:34(16:11) Njemačka
Njemačka

Njemačka u finišu iščupala bod

Mihaela Bradovski • srijeda, 20.01.2010.

I drugoga dana natjecanja u skupini C slovenska je reprezentacija navijačima u Innsbrucku pokazala koliko se prednost u rukometu brzo nadoknađuje, ali i gubi. Njemačka je furioznim završetkom umalo ponovila preokret Slovenije iz prethodnog dana, no dvoboj je završio tek podjelom bodova...

UKUPNO34152/22

Prvi napad na susretu pripao je Sloveniji koja je akciju precizno završila već u 15. sekundi. I dok je momčad Zvonimira Serdarušića bez mnogo okolišanja zatresla protivničku mrežu, Njemačka je na svoj prvi pogodak morala čekati punih deset minuta. Slovenski su rukometaši u trećoj minuti nakon lijepog pogotka pivota te brze kontre poveli s 3:0, dok su se u petoj minuti iskazali vratari. Dvije je obrane upisao Škof, a jednu Bitter.

Sve do devete minute nije bilo promjene rezultata, greške, često one najosnovnije - u dodavanju, redale su se s obje strane. Period neefikasnost prekinuo je Luka Žvižej, a minutu kasnije Glandorf postiže pogodak za Njemačku, u napadu nakon time outa Branda. No Slovenci su u 13. minuti nakon prvog sedmerca na susretu stigli do petog, pa odmah i šestog pogotka razlike (8:2).

Nijemci zraka nisu uhvatili niti u idućim napadima, Škof je upisao još nekoliko sjajnih obrana i zajedno s pribranim strijelcima zaslužio visoko 10:3 vodstvo. Luka Žvižej deseti je pogodak postigao u trenucima kada je Slovenija na terenu bila brojčano oslabljena. Njemačka krila nakon promašaja u 7. minuti s tih pozicija više nisu niti pokušavala, sve do pogotka Jansena u 20. minuti.

Do kraja prvoga dijela sve što je Bitter uspio obraniti njegovi su suigrači u napadu upropastili. Jedini "laki" pogodak Njemačka je u prvih 30. minuta postigla preko Kaufmanna dvije minute prije odlaska na odmor.

U nastavak je Slovenija ušla s igračem manjka u polju, no prednost s poluvremena u 34. minuti porasla je na 20:14. Do 40. minute igrao se pogodak za pogodak, a onda su Nijemci prvi puta najavili povratak u susret. Tri minute kasnije primaknuli su se Sloveniji na svega tri razlike, ponajviše zahvaljujući mini seriji Theuerkaufa, ali i neozbiljnosti protivničkih napadača. Prvu kontru Brandtov je sastav realizirao u 46. minuti, a već u idućoj Slovenija ponovno povisuje na 29:24.

Na vratima slovenske momčadi "umirio" se Škof što je Njemačkoj dalo priliku za novo priključenje. Do konačnog remija i prvog boda na prvenstvu stigli su zahvaljujući silovitoj završnici i pogocima Krausa, Kaufmanna i Theuerkaufa u posljednjim minutama.

Najbolji u redovima Slovenije ponovno je bio Vid Kavtičnik sa sedam pogodaka, jednako je postigao i David Spiler, a odmah iza njih strijelac je možda i najvažnijih pogodaka, nepogrešiv iz kontre Luka Žvižej. Theuerkauf se s njemačke strane također sedam puta upisao u strijelce, tek pogodak više od Kaufmanna.

Dok je u prvome dijelu koncentiraniji bio Škof (ukupno devet obrana) u nastavku je suigrače povukao Bitter (14).